ANKIETA

ul.Hlonda / Al.Rzeczypospolitej
Fadesa Prokom

ANKIETA

Postprzez p24 » 28 paź 2011, 12:51

Witam Sąsiadów,
Otrzymaliśmy 27.10 ankietę do wypełnienia. Termin zwrotu upływa 30.11.2011 r
Zapraszam do dyskusji nad pytaniami w niej zawartymi i dzielenie się swoimi uwagami.
Poniżej moje uwagi :
1. Uważam , że Park powinien być strefą zamkniętą dla psów. Akurat tak się składa ,że mam okna w widokiem na park i często widzę , że nie są respektowane żadne normy. Psy biegają bez kagańca, puszczone ze smyczy załatwiają swoje potrzeby gdzie chcą a właściciele w większości tego nie sprzątają. Niestety mając to na uwadze nie wierzę w zapewnienia że będą przestrzegane zasady bezpieczeństwa. Jestem więc na NIE. Dodatkowym argumentem jest fakt , że nasze osiedle posiada sporo miejsca gdzie psy mogą się wybiegać. Niech Park pozostanie taką "Wolną Strefą" gdzie nie trzeba patrzeć pod nogi.

2. Trochę dziwnie sformułowane zapytanie. Powinno być rozdzielenie na rodzaj imprezy- Nie mam nic przeciwko organizacji zabaw dla dzieci ale już mówię stanowcze NIE dla grillowania i pikników.
Jak ktoś chce zobaczyć jak wygląda miejsce do grillowania polecam „polankę” w Powsinie. Wygląd tego miejsca pozostawię bez komentarza

3. Park powinien być dostępny jedynie dla mieszkańców Ostoi i ich gości. Możliwe jest skorzystanie obcych podmiotów z Parku w przypadku np. realizacji reklam za odpowiednią opłatą.

4. To zapytanie powinno zostać bardziej doprecyzowane. Instrukcja korzystania z huśtawki chyba nie jest konieczna ;)

5. Park powinien być otwarty do godziny 22:00. Dotyczy to głównie zapewnienia odpoczynku poprzez eliminacje hałasów i światła z boiska co w sezonie letnim jest szczególnie uciążliwe.

6. Światła w parku w porze nocnej powinny być ograniczone do niezbędnego minimum.

7. Stanowcze NIE- Part jest już ogrodzony i nie należy jeszcze bardziej ograniczać swobody głównie dzieciom.

8. Stanowcze NIE – vide pkt. 2

9. NIE- Osiedle w swoim zamyśle miało być miejscem otwartym. Zwolennikom grodzenia się i szlabanów polecam wizytę na Kabatach.
przybysz
przybysz

Re: ANKIETA

Postprzez Arqsh » 28 paź 2011, 14:29

Widze odpowiedzi na ankite a pytania gdzie sie znajduj ??
Arqsh
przybysz
przybysz

Postprzez garneck » 28 paź 2011, 14:35

Na ankiecie, którą powinieneś dostać mailem od administracji.
The trouble with quotes on the Internet is that you never know if they are genuine. — Abraham Lincoln
tubylec
tubylec

Osiedle: Ostoja Wilanów

Postprzez Hlonda » 28 paź 2011, 16:20

dopiszcie ręcznie pytanie nr 10
Czy jesteś za nieodpłatnym przekazaniem terenu "skwery Glempa" na rzecz Dzielnicy Wilanów?
Hlonda
osadnik
osadnik

Postprzez p24 » 28 paź 2011, 20:21

Arqsh napisał(a):Widze odpowiedzi na ankite a pytania gdzie sie znajduj ??

Gdyby ktoś nie dostał - pytania w załączniku*

*- Przestrzeń na dysku przeznaczona na załączniki jest już zapełniona.

No niestety nie udało się załączyć :oops:
ADMIN proszony o zwiększenie przestrzeni !!!

Hlonda napisał(a):dopiszcie ręcznie pytanie nr 10
Czy jesteś za nieodpłatnym przekazaniem terenu "skwery Glempa" na rzecz Dzielnicy Wilanów?

Pytanie 11. Czy jesteś za wydzieleniem części Parku pod domową uprawę buraka cukrowego ? :idea: :mrgreen:
przybysz
przybysz

Postprzez M@tteo » 29 paź 2011, 11:20

ten komunikat o przekroczonej przestrzeni jest już od bardzo dawna, admini nie kwapią się do zwiększenia limitów bo to ciągnie za sobą koszty
M@tteo
osadnik
osadnik

Postprzez garneck » 29 paź 2011, 12:38

1. Czy jest Pan/Pani za umożliwieniem wprowadzania zwierząt do parków na terenie Wspólnoty Mieszkaniowej „Ostoja Wilanów” (przy przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa oraz obowiązujących przepisów)?

2. Czy uważa Pan/Pani za zasadne umożliwienie organizacji w parkach prywatnych imprez przez Właścicieli (tzw. kinderparty, pikniki, grillowanie) oraz określenie zasad ich organizacji?

3. Czy uważa Pan/Pani za zasadne udostępnianie parków podmiotom/osobom spoza Wspólnoty oraz określenie zasad udostępnienia (m.in. odpłatności)?

4. Czy jest Pan/Pani za określeniem zasad korzystania z infrastruktury i urządzeń (m.in. place zabaw, altanki do grillowania itp.) oraz odpowiedzialności za wyrządzone szkody?

5. Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem godzin korzystania z Parku Z1?

6. Czy jest Pan/Pani za wygaszeniem oświetlenia w Parku Z1 w porze nocnej?

7. Czy uważa Pan/Pani za zasadne wydzielenie ogrodzeniem przestrzeni zabaw dla dzieci w Parku Z1?

8. Czy uważa Pan/Pani za zasadne instalację urządzeń małej architektury do grillowania w Parku Z1 i ustalenia zasad korzystania z niej przez Mieszkańców?

9. Czy uważa Pan/Pani za zasadne ogrodzenie terenu parku Z2 z jeziorkiem i ograniczeniem dostępu dla osób spoza Wspólnoty?
The trouble with quotes on the Internet is that you never know if they are genuine. — Abraham Lincoln
tubylec
tubylec

Postprzez Gabin » 02 lis 2011, 11:14

1. Hmm.. jak nie wiadomo do czego się przyczepić, to musimy do psa. Pies z reguły załatwia potrzeby gdzie chce, ale trzeba to sprzątnąć. Innym mogą przeszkadzać śmieci wyrzucane gdzie popadnie więc zabrońmy wchodzić do parku z posiłkami:). Najlepiej ogrodzić też patia i wszędzie postawić tabliczki: zakaz wyprowadzania zwierząt na tereny zielone!
2. Nie wiem co to będzie jak pozwolimy na szeroko rozumiane imprezy w tym dla dzieci. Już teraz zauważam brak zrozumienia "tematu park" przez niektórych rodziców. Zabawy naszych dzieci niszczą, a nawet dewastują nasz park i nasze osiedle. Hmm.. może zabronimy wchodzenia do parku z dziećmi?:)
3,4,5 opłaty, kary i ograniczenia, a kto tego wszystkiego będzie pilnował/egzekwował? Administracja?
6,7,9 najlepiej ogrodzić wszystko i będzie spokój. Pamiętajmy, że trzeba też od góry, bo ptaki latają śmieci roznoszą i inne nieczystości też:). Przecież jak stoją śmieci cały tydzień pod ogrodzeniem ogródka to ich firma sprzątająca, ochrona ani administracja nie widzi. Może właściciel tych śmieci by się okazał reformowalny??

W swojej naiwności myślałam, że zatrudniamy firmy żeby świadczyły nam "jakieś" usługi np: ochrona, której wpisaliśmy zadania jak się okazuje nierealizowane, sprzątanie, pielęgnacja zieleni:(
Gabin
bywalec
bywalec

Postprzez mnemozyne » 02 lis 2011, 15:15

Chodzę po parku z psem na smyczy i trochę mnie irytuje jak ktoś pisze, że sobie tego nie życzy. Też za to płacę :P Bardziej denerwują mnie śmieci które są WSZĘDZIE.. na psią kupę się jeszcze nie natknęłam. Wiem że ludzie mają dzieci, ale to nie znaczy że są pępkiem osiedla. Jest regulamin, przestrzegam go i tyle.
Złości mnie to wszystko:/
przybysz
przybysz

Osiedle: Karolina Wyrwał

Postprzez adad » 02 lis 2011, 15:31

mnemozyne popatrz na trawnik przed parkiem na wyskoości budynku Hlonda 2C (ten najbliżej parku). Wczoraj parkując tam samochód widziałem tam chyba z 5 min na długości kilku metrów. Szkoda by było gdyby podobnie było w parku.
tubylec
tubylec

Osiedle: Waldemar

Postprzez mimbla » 02 lis 2011, 20:57

Szkoda, że w pytaniach 1-4 też nie ma podziału na parki Z1 i Z2. Bo jakoś już się przyzwyczaiłam, że w Z1 nie wejdę w kupę, a po spacerze koło kanałku muszę skrobać koła od wózka - wystarczy, że zjadę kawałek z chodnika na trawnik, żeby kogoś przepuścić...
przybysz
przybysz

Postprzez adad » 02 lis 2011, 22:29

No właśnie, czemu chodniki są tak wąskie? może by je poszerzyć.
Odnośnie ankiety to w sumie zabrakło mi conajmniej trzeciej opcji: nie mam zdania. Jeśli ankieta ma pomóc poznać opinię mieszkańców to mogły być też opcje zdecydowanie lub raczej tak/nie
tubylec
tubylec

Postprzez klientwkrawacie » 02 lis 2011, 22:46

Odpowiedzi powinny być zdecydowane, ja na wszystkie pytania mam odpowiedź, jest kilka tak i kilka nie, bez wahania. Jeśli ktoś odpowiedziałby 'raczeeej nieee', albo 'niee maaam zdania' to taka odpowiedź właściwie nic nie daje. Ankieta skonstruowana jest dobrze, tylko istotnych pytań jest trochę za mało :)
facebook.com/pantunieszczal
Avatar użytkownikaklientwkrawacie
osadnik
osadnik

Osiedle: Paweł

Postprzez magda2416 » 02 lis 2011, 23:14

czegoś nie rozumiem..... na ostatnim zebraniu przegłosowane zostało, że z psami do parku można wchodzić więc skąd pytanie w ankiecie. Na jakiej podstawie prawnej miałoby się odbyć obalenie ostatnich ustaleń?????
Najlepiej jak zawsze przyczepiać się do właścicieli psów bo to najłatwiejsze, nie można przecież napisać regulaminu w którym nakazuje się ludziom sprzątać śmieci, nie wrzeszczeć na siebie nawzajem, ubliżać bo i tacy mieszkają w Ostoi, więc do kogo do psów i ich właścicieli.
Jakie są konkretnie do nas zarzuty... tylko proszę nie pisać że nie sprzątamy, tylko konkretnie.....
Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że te ankiety i cały syf "sąsiedzki" tworzą frustraci, którym nudzi się w życiu.
magda2416
przybysz
przybysz

Postprzez adad » 03 lis 2011, 0:35

Nie pamiętam takiego głosowania.
tubylec
tubylec

Powrót do Ostoja Wilanów