Budżet Partycypacyjny 2019

Wilanowski wkład w budżety partycypacyjne Stolicy. Miejsce dyskusji nad składanymi propozycjami.
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: BUDŻET PARTYCYPACYJNY 2019

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 10 kwie 2018, 13:57

henryk pisze:
04 lut 2018, 23:07
Mnie bardzo brakuje mostku na wysokości Teodorowicza.

Zarząd planuje budowę. Odpowiedź na moją interpelację: https://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe ... ja=2&srh=1

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Re: Budżet Partycypacyjny 2019

Post autor: yav » 31 mar 2018, 10:56

Kolejny raz proszę, bez Nowogrodzkiej.

baart
osadnik
osadnik

Post autor: baart » 31 mar 2018, 10:42

w każdym przypadku 0;
rozumiem, że ponieważ nie złożyłem żadengo projektu to nie wolno mi innyc oceniać, a głosować mogę, czy najpierw z nowogrodzką trzeba ustalić?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 30 mar 2018, 8:46

baart pisze:
29 mar 2018, 18:30
ale jak widać projkety były słabo przygotowane

Widzę, że mamy do czynienia z ekspertem od BP. Proszę pochwalić się liczbą złożonych projektów, liczbą projektów pozytywnie zweryfikowanych i liczbą projektów zwycięskich.
PS. Nie zawracałabym sobie głowy tymi projektami, gdybym znała rzeczywistą przyczynę niezrealizowania ok. 300 m ścieżki rowerowej w stronę Konstancina z BP w 20017 roku. ZDM podał na stronie twojbudzet.pl, że wykonawca z opóźnieniem przekazał dokumentację. Szkoda, że nie dodał, że koszt projektu nie wyniesie 300 tys., ale... 600 oraz że ZDM nie ma tych dodatkowych 300 tys. :oops:

baart
osadnik
osadnik

Post autor: baart » 29 mar 2018, 18:30

szkoda,
ale jak widać projkety były słabo przygotowane

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 29 mar 2018, 7:57

NEGATYWNA WERYFIKACJA MOICH 2 PROJEKTÓW

Na podstawie §20 „Regulaminu przeprowadzania budżetu partycypacyjnego W m.st. Warszawie na rok 2019” (Załącznik do zarządzenia nr 1660/2017 Prezydenta m. st. Warszawy) zgłoszony przez Panią projekt „Kontynuacja ścieżki rowerowej do Konstancina” (nr projektu: 43 i 44) podlega szczegółowej weryfikacji przez Zarząd Dróg Miejskich.

Po analizie projektu i weryfikacji pod kątem kryteriów określonych w §20 informujemy, że projekt zostanie zweryfikowany negatywnie z następujących przyczyn:

1. W celu spełnienia zasady spójności infrastruktury rowerowej wyrażonej w pkt. 2.1.2 Standardów projektowych i wykonawczych dla systemu rowerowego w m.st. Warszawie (Zarządzenie 5523/2010 Prezydenta m.st. Warszawy) należy zapewnić rowerzystom możliwość kontynowania jazdy w kierunku Konstancina jezdnią ul. Drewny. W tym celu droga rowerowa powinna być doprowadzona co najmniej do najbliższego skrzyżowania (ok. 400 m). Optymalnym rozwiązaniem byłoby zaś wybudowanie całego brakującego odcinka (1000 m).

2. Z tego powodu projekt został negatywnie zaopiniowany przez Biuro Polityki Mobilności i Transportu, jako że nie zapewnia ciągłości ruchu rowerowego. BPMiT oczekuje, że droga rowerowa wzdłuż ul. Drewny ma być realizowana jako jedno zadanie do granic miasta z połączeniem w układ dróg rowerowych Konstancina, a nie fragmentami o długości 250 m. Projekt powinien także uwzględniać potrzeby ruchu pieszego.

3. W związku z koniecznością zastosowania odpowiedniej szerokości (5 m) i wzmocnionej konstrukcji drogi dla rowerów i pieszych (analogicznie do uzgodnionego projektu z budżetu partycypacyjnego 2017) należy przyjąć koszt jednostkowy 350 zł/m2. Koszt budowy odcinka 400 m wyniesie 700 000 zł. W kosztorysie należy również uwzględnić koszt dokumentacji projektowej 50 000 zł. Koszt budowy całego odcinka do granicy miasta wyniesie ok. 2-4 mln zł. Koszty te znacząco przekraczają środki dostępne w budżecie partycypacyjnym.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 13 mar 2018, 22:48

henryk pisze:
Osobiście zamierzam też głosować na projekt 2044 - Tarasy Wypoczynkowe wzdłuż ulicy Klimczaka. Same ławki są słabo użyteczne.

Projektodawca (kandydat na radnego w ostatnich wyborach samorządowych) podczas prezentacji powiedział, że chce usunąć ławki z parku wzdłuż Klimczaka. To się nazywa szacunek do publicznego mienia :shock: Mam nadzieję, że burmistrz Rakowski na to się nie zgodzi. Co Pan na to, henryku?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 18 lut 2018, 11:14

Chciałabym poinformować, że w dniach 26 i 28 lutego oraz 5 i 7 marca odbędą się prezentacje projektów w Budżecie Partycypacyjnym 2019. Miejsce: Urząd Dzielnicy Wilanów, ul. Klimczaka 2, sala widowiskowa na parterze.

26 lutego godz. 17:00 – 20:00
OBSZAR I Wilanów Wysoki, Wilanów Niski zachodni – wszystkie projekty
OBSZAR II Wilanów Niski wschodni, Zawady, Powsinek, Kępa Zawadowska – część projektów

28 lutego godz. 17:00 – 20:00
OBSZAR II Wilanów Niski wschodni, Zawady, Powsinek, Kępa Zawadowska – pozostała część projektów

05 marca godz. 17:00 – 20:00
OBSZAR III Powsin, Kępa Latoszkowa, Zamość, Latoszki – wszystkie projekty
OBSZAR IV Wilanów Zachodni, Osiedle Arbuzowa – część projektów

07 marca godz. 17:00-20:00
OBSZAR IV Wilanów Zachodni, Osiedle Arbuzowa – pozostała część projektów

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 08 lut 2018, 19:25

Zmiany w dobrym kierunku...

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 lut 2018, 17:20

Chciałabym poinformować, że w wyniku wczorajszego spotkania Zespołu ds. BP postanowiłam skorygować:
- 4 takie same projekty złożone we wszystkich obszarach pn. "Varsavianistyczne wycieczki szkolne" w taki sposób, aby spełniały warunek ogólnodostępności
- projekt pn. "Wstęp do Parku Wilanowskiego dla mamy z małymi dziećmi" w taki sposób, aby bezpłatnie do parku mógł wejść z dziećmi każdy członek rodziny lub opiekunka, a nie tylko matka oraz rozciągnąć projekt w czasie.

Szczegóły podam podczas prezentacji projektów na początku marca. Będę informować o dokładnych terminach.

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 06 lut 2018, 18:26

Niestety jakos te lezaki do mnie nie przemawiaja - latem duzo komarow i szczury :(

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 06 lut 2018, 11:15

Tak sobie myślę, że skoro tych terenów jest tak mało, to... powinniśmy je z rozwagą zaśmiecać. Teren zielony wzdłuż Klimczaka może łatwo przestać być terenem zielonym, jeśli dorzucimy tam jeszcze alejek, schodków, tarasów, drabinek, ścieżek zdrowia itp. Kiedyś wystarczała nam za wszystko grusza z wiśnią (choć wiśnia jako drzewo kruche nie była tak uniwersalna jak grusza ;)). Teraz musimy sobie wstawić w kuchni oddzielne blendery do owoców i do warzyw... Nie popełniajmy tego samego błędu z przestrzenią publiczną, bo nasze wspaniałe (piszę to bez sarkazmu) pomysły w końcu wypchną z tej ulicy i zieleń i ludzi. Na wizualizacji zlinkowanej przez Henryka, mimo, że całkiem ładna, mnie uderza mała ilość zieleni. Ideą "parku linearnego" nie było zrobienie kolejnego tarasu/balkonu, tylko utrzymanie zieleni w centralnym miejscu Miasteczka.

Jest do zagospodarowania jeszcze parę miejsc - nie usiłujmy zmieścić wszystkiego w jednym. :D
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Kaaaa
przybysz
przybysz

Post autor: Kaaaa » 06 lut 2018, 0:27

henryk pisze:

Mnie bardzo brakuje mostku na wysokości Teodorowicza. Tak samo jak uważa że park linearny nie jest jeszcze kompletny i warto w niego inwestować. Po tym jak zabawki dla dzieci zostały w nim rozrzucone na całej długości zyskał on na użyteczności. Osobiście zamierzam też głosować na projekt 2044 - Tarasy Wypoczynkowe wzdłuż ulicy Klimczaka.
Również z niecierpliwością czekam na powstawanie mostku na wysokości ul. Teodorowicza. Bardzo poprawiłby dostępność parku i zrealizowanych w nim projektów dla mieszkańców budynków zlokalizowanych w okolicy ww. ulicy. Mam nadzieję, że może powstanie jeszcze przed wyborami. Nie zamykałabym też parku przed inwestycjami z BP. Sama zapewne również będę głosować na projekt dot. Tarasów Wypoczynkowych, choć akurat głównie z uwagi na planowane w nim trampoliny. Zresztą w centralnej części Miasteczka jest tak mało terenów zielonych należących do miasta, że nie ma za bardzo gdzie indziej realizować projektów rekreacyjno-wypoczynkowych.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 lut 2018, 7:20

henryk pisze:
Osobiście zamierzam też głosować na projekt 2044 - Tarasy Wypoczynkowe wzdłuż ulicy Klimczaka. Same ławki są słabo użyteczne.

Tego się obawiałam. Wygląda na to, że oddałam walkowerem taki fajny projekt :( Uważam, że w takim razie, jeśli oba projekty zwyciężą (leżaki w parku wzdłuż Hlonda i Klimczaka), powinny być takie same. Co Państwo o tym myślą?

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 04 lut 2018, 23:07

Tom pisze:
29 sty 2018, 19:04
Podtrzymuję moje zdanie - nie dostawiajmy nic więcej w tym miejscu...
Mnie bardzo brakuje mostku na wysokości Teodorowicza. Tak samo jak uważa że park linearny nie jest jeszcze kompletny i warto w niego inwestować. Po tym jak zabawki dla dzieci zostały w nim rozrzucone na całej długości zyskał on na użyteczności. Osobiście zamierzam też głosować na projekt 2044 - Tarasy Wypoczynkowe wzdłuż ulicy Klimczaka. Same ławki są słabo użyteczne. Wystarczy zobaczyć wizualizacje
https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/u ... _47741.pdf
Uważam że jeżeli chcemy zamknąć teren parku linearnego dla inwestycji z budżetu partycypacyjnego to zróbmy pierwsze porządny projekt tego miejsca, załóżmy sensowny budżet i poprawy teren.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Budżet partycypacyjny”