Regulamin Forum

Informacje od administratora portalu, uwagi i zgłoszenia użytkowników
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Posty: 4333
Rejestracja: 28 mar 2011, 16:44
Lokalizacja: Royal Axis
Typ profilu: Prywatny

Regulamin Forum

Post autor: YOGItheBEAR » 11 lip 2013, 10:12

1. Szanujemy siebie nawzajem
Nie obrażaj innych Forumowiczów. Dyskutuj z poglądami i opiniami, a nie oceniaj innych. Nie prowokuj innych użytkowników i nie staraj się ich uporczywie przekonywać do własnych racji. Unikaj mowy nienawiści oraz szkalowania i pomówień. Pamiętaj, że to, jak się wypowiadasz, świadczy w pierwszej kolejności o Tobie, a winę za niewłaściwe zrozumienie komunikatu ponosi przede wszystkim jego nadawca. Nie przeklinaj i nie używaj wulgaryzmów, a jeżeli już zachodzi taka konieczność - np. cytujesz kogoś - wykropkuj słowo po pierwszej literze.

2. Szanujemy nasz język
Na forum obowiązuje język polski. Jeżeli musisz posłużyć się językiem obcym staraj się dołączać czytelne i widoczne tłumaczenie. Pisz poprawnie. Możesz pisać dowolnym stylem, jednak pamiętaj, aby treść była czytelna dla innych użytkowników. Brak znaków interpunkcyjnych, wielkich liter, polskich znaków diakrytycznych (styl SMS-owy nie ma nic wspólnego z poprawną polszczyzną) oraz wyraźnego podziału na akapity znacząco zmniejsza czytelność wypowiedzi.

3. Szanujemy porządek i przejrzystość forum
Nie dubluj wątków! Przed założeniem tematu sprawdź, czy podobny już nie istnieje. Staraj się zadawać pytania konkretne i jak najbardziej precyzyjne - to pokazuje, ile już wiesz i ułatwia innym udzielić Ci takiej odpowiedzi, jakiej oczekujesz. Unikaj tzw. "nabijania postów" Zabronione jest tworzenie takich samych wątków w różnych działach. Staraj się nie odbiegać od głównego tematu wątku. Jeżeli jednak to zrobisz, moderator ma prawo do przenoszenia lub usuwania całej twojej wypowiedzi lub jej części. Uporczywe odchodzenie od głównego tematu wątku jest naruszeniem regulaminu. Niewskazane jest także używanie nadmiernej ilości znaków pokroju wykrzykników, znaków zapytania oraz formatów tekstu mogących pogarszać czytelność i zrozumiałość wypowiedzi.

4. Szanujemy swój czas
Nie cytuj długich wypowiedzi tylko po to, żeby na końcu dopisać "Zgadzam się", „Masz rację” itd. Cytuj krótkie, najistotniejsze fragmenty, do których chcesz się odnieść (szczególnie wtedy, gdy odpowiadasz na post, po którym są już inne odpowiedzi). Wykaż też trochę własnej inicjatywy i nie pytaj o rzeczy, których możesz się łatwo doszukać. Może wydawać Ci się to stratą czasu, jednak 10-20 minut poświęconych na szukanie, to nie to samo, co godziny na ponowne rozpatrywanie tematu.

5. Szanujemy poziom i charakter Forum
Forum jest miejscem spotkań i wymiany poglądów osób związanych z Wilanowem. Nie zamieszczaj na nim żadnych reklam komercyjnych i nie wykorzystuj do celów niezgodnych z jego przeznaczeniem. Osoby związane zarobkowo ze sprzedażą danych produktów będąc nieobiektywnym źródłem informacji nie mają prawa ich promocji na forum z wyłączeniem miejsc specjalnie do tego wyznaczonych. Nie praktykuj trollingu internetowego ani w formie czynnej, ani - biernej (dokarmianie). Pamiętaj, że podsycając lub prowokując kontynuację dyskusji łamiącej regulamin pośrednio przyczyniasz się do kolejnych jego naruszeń, a tym samym - też go łamiesz.

6. Szanujemy panujące tu zasady
Zakładając konto zgodziliśmy się na przestrzeganie zasad funkcjonowania Forum, które jest dobrem wspólnym i wszyscy mamy obowiązek dbania o jego poziom. Każdy użytkownik ma prawo zgłaszania postów łamiących niniejsze reguły Moderatorom (przycisk [!]), którzy podejmą właściwą akcję. Wskazane jest też nie podejmowanie dyskusji z Użytkownikami, którzy nie szanują reguł Forum. Moderatorzy ich wychwycą, a administrator w przypadkach szczególnych oznaczy odpowiednią "rangą specjalną". Moderatorzy mają też prawo do wiążącej interpretacji zapisów niniejszego regulaminu również w kwestiach nie ujętych bezpośrednio w jego treści, w tym arbitralnego rozszerzania katalogu działań łamiących jego postanowienia w określonym punkcie.

7. Szanujemy pracę moderatorów
Wszystkie wypowiedzi Użytkowników są integralną częścią Forum i tworzą jego wartość merytoryczną. Nad zachowaniem tej wartości oraz nad jej zgodnością z obowiązującymi zasadami czuwają Moderatorzy, którzy w swoich działaniach dokładają należytej staranności, aby strona merytoryczna Forum nie ulegała degradacji. Moderatorzy mają też autonomiczne prawo do przemieszczania, reedycji, a nawet usuwania postów łamiących postanowienia Regulaminu oraz do blokowania czasowo lub permanentnie dostępu dla użytkowników nagminnie nie stosujących się do zasad obowiązujących na Forum. Komentowanie działań moderatorskich w ramach wątków, których te działania dotyczą, stanowi naruszenie niniejszego Regulaminu.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Zablokowany

Wróć do „Funkcjonowanie serwisu”