nie polecam

Uwagi o usługach i handlu, ale bez reklam i lipnych poleceń...
Robert Kurowski
przybysz
przybysz

Re: nie polecam

Post autor: Robert Kurowski » 08 wrz 2014, 15:15

Kiedyś wrzucali ulotki do skrzynek.. czyli wiem co mam już nią zrobić :)

helenka
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: helenka » 04 gru 2013, 11:50

Dzięki za info o STAN BUD

marika
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: marika » 30 maja 2013, 20:45

Na tutejszym forum CHCĘ OSTRZEC wszystkich przed ekipą budowlaną: STAN BUD STANISŁAW SŁODKI.
Pan Stanisław Słodki (pracuje w kilka osób 3-4) do momentu zapłaty pełnego wynagrodzenia jest przemiłym człowiekiem, budzi ogromne zaufanie, „fachowiec” do rany przyłóż. Niestety zaraz po tym okazuje się, że jest zwykłym oszustem, który świadomie zostawia prace w fatalnym stanie, następnie nie odbiera telefonów, maili – zero kontaktu. Można zapomnieć o jakichkolwiek poprawkach, niezadowoleniu, gwarancjach zawartych w umowie. Praktycznie wszystkie prace jakie zdążył wykonać, były do poprawki. Nie ma pojęcia o elementarnych podstawach sztuki budowlanej. Szkoda materiałów i nerwów dla takiej ekipy.

Działa na terenie m.in. Warszawy i okolic.

Mkn26
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Re: Uwaga- odradzam "fachowca" z Olsztyna ale i nie tylko

Post autor: Mkn26 » 15 maja 2013, 8:40

MrandMrsS pisze:chciałabym podzielić sie moimi uwagami o pewnym "fachowcu" a tym samym przestrzec potencjalnych klientów firmy Tomek, Usługi Budowlane Tomasz Akuczonek z Olsztyna.
Szanowni Państwo nie polecam nikomu. W przypadku jakichkolwiek usterek- będzie Państwu nawet trudno sie z takim krętaczem skontaktować, a co dopiero domagać się naprawy.
Witam
No niestety nas to samo spotkało. Pan Tomasz nawet po kilku latach sie nie zmienił, podczas budowy czarowal w różny sposób, nie płacił pracownikom na czas nie raz mieliśmy sytuacje, ze chłopaki chcieli iść do domu, glazurnik w polowie roboty sie zwolnil z niewyjasnionych powodow nam powiedzial ze pan Tomasz zalega mu z platnoscia jeszcze za poprzednia budowe(kolejne opoznienia). Na Święta Bożego Narodzenia daliśmy dla Pana Tomka pieniądze dla chłopaków zeby przekazał im od nas pod choinkę, na szczęście dał im kasę tyle tylko ze nie wspomniał ze była od nas... Budowę zakonczylismy pól roku pózniej niż przewidwalismy z panem T z przeróżnych powodów, nie raz przylapalam pana "czarusia" na tym ze nie sa u nas na budowie a twierdzi, ze jest... Ogólnie efekt końcowy był dla nas zadowalający... No jak wszędzie wychodzą rożne poprawki po, no i z tym był duży problem od kad zapłaciliśmy dla pan "czarusia"tyle zesmy go widzieli, a nie przepraszam przyjechał raz zobaczyć co jest do poprawek po czym tysięczny raz zapewnił ze bedą jutro... Nawet oszukiwał ze był w szpitalu, na szczęście nikogo jeszcze nie usmiercil...
Wierze ze to dobry człowiek ale zdrowia to ja przez niego dużo straciłam...
I nikomu go nie polecam
Pozdrawiam

jola11
przybysz
przybysz

NIE POLECAM FACHOWCA

Post autor: jola11 » 29 kwie 2013, 21:04

ja trafiłam na ekipę z polecenia projektantki Patrycji Boniuk na ekipę z Siemianowic śląskich Stalowskiego Mariusza i mam mieszkanie po remoncie do remontu ,sufit podwieszany zleciał ,kamienie na ścienie też a to tylko namiastka wszystkich usterek :cry:

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Re: Uwaga na nieuczciwe firmy ubezpieczeniowe

Post autor: YOGItheBEAR » 26 paź 2012, 9:44

Napiszę Ci tylko tyle, że są pewne... możliwości. Poszperaj w tej sprawie. Więcej nie mogę Ci napisać "z przyczyn osobistych". ;)
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

bartolini45
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: bartolini45 » 25 paź 2012, 23:14

No mam nadzieję, że coś się jednak uda wskórać... Jest co prawda trochę mojej/naszej winy, ale to typowe żerowanie na niewiedzy. Jak dla mnie zwykłe naciągactwo. Mam nauczkę na przyszłość, choć wierzę, że pozew zbiorowy coś da.

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator

Post autor: sober » 23 paź 2012, 14:20

Jeśli umowa nie zawiera w sobie klauzul niedozwolonych, to marne szanse :roll: Prawnika w garść i szukajcie podejrzanych zapisów :-|
He had alot to say.
He had alot of nothing to say.
We'll miss him.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 23 paź 2012, 13:46

Klienci mBanku wygrali w zbiorówce. Więcej osób, więcej kasy dla prawników, "lepsi" prawnicy. Niemniej jednak nigdy nie wiadomo jak sąd zinterpretuje klarowność i symetrię zapisów w dobrowolnie zawartej, nieobowiązkowej umowie...
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

bartolini45
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Uwaga na nieuczciwe firmy ubezpieczeniowe

Post autor: bartolini45 » 23 paź 2012, 0:15

Z góry wybaczcie mi za ton mojej wypowiedzi, ale nie wiem co robić. Naciągneli mnie – bo inaczej nie da się tego określić. Znana firma ubezpieczeniowa ”sprzedała” mi program inwestycyjny, na który muszę rok w rok płacić, bo inaczej nic nie dostanę... Nie chce im ciągle płacić, nie mam pomysłu co robić! Na kanale youtube natrafiłem na filmik http://www.youtube.com/watch?v=q9VPw9heJy0, który namawia do przyłączenia się do pozwu zbiorowego na stronie www.oddajciemojepieniadze.pl . Usłyszałem od znajomego, że tego typu pozwy zbiorowe mają dużo większą szansę aniżeli pojedyncze wnioski, czy to jest prawda?

MrandMrsS
przybysz
przybysz

Uwaga- odradzam "fachowca" z Olsztyna ale i nie tylko

Post autor: MrandMrsS » 01 paź 2011, 11:56

Witam Państwa, chciałabym podzielić sie moimi uwagami o pewnym "fachowcu" a tym samym przestrzec potencjalnych klientów firmy Tomek, Usługi Budowlane Tomasz Akuczonek z Olsztyna.

chciałabym, zdecydowanie odradzic firmę Tomek, usługi budowlane, Tomasz Akuczonek. z takim krętaczem jeszcze nie mialam do czynienia.
Firma działa na terenie Olsztyna (rejestracja w Olsztynie), ale wiem, że i nie tylko. Między innymi w Warszawie również.
Po zawarciu umowy z tym panem obiecał nam 24 miesięczna gwarancje na to co sam wykonał. Jakieś bylo moje zdziwienie, kiedy po kilku miesiącach na suficie zaczęły robic sie parchle, a pod farba podchodzi powietrze. Także i pod sufitem podwieszanym, który on sam i jego fachowcy montowali, zamontowali w taki sposób transformator do oświetlenia halogenowego, że teraz kiedy pewnego pieknego wieczora oświetlenie przestało działać, do wspomnianego transformatora nie ma jak sie dostać. Dzwonilam, informowalam o usterkach, pan Tomasz mnie zbywał. umowił sie wreszcie konkretnie i nawet nie raczył przyjechac. Malo tego, nawet nie raczył powiadomic ze spotkanie odwoluje, a z męzem czekalismy na niego przez cały dzień (juz nie mowiac, ze specjlanie musielismy urwać się z pracy tego dnia). Pozniej nie odbierał telefonu. Po jakims tygodniu zadzwonilam znowu, powiedział ze oba jego telefony(!!!) sie zepsuły i nie mial jak sie z nami skontaktować.
Wreszcie obiecał ze przyjedzie 3 dni temu. Czekalam, dzwoniłam tego samego dnia. Potwierdzał ze bedzie wieczorem. Po 0,5h od terminu na który sie umówilismy zadzwoniłam- powiedział, ze sa straszne korki, ale ze jedzie i bedzie za pol godziny. Oczywiście po wspomnianych 0,5h nie było go. Nie przyjechał wcale.
Telefonu od kilku dni nie odbierał. Wreszcie odebrał (dzwoniłam z nieznanego temu panu numeru) i nie miał nic do wyjaśnienia. Powiedział, że "miał jeszcze jakąś robotę do zrobienia" (mimo, że podczas rozmowy tamtego dnia mówił, że już do nas jedzie). Nie usłyszałam nic- zadnej nowej daty jego rzekomego przyjazdu, ani też zwyczajnego słowa przepraszam.

Dlatego tez, Szanowni Państwo nie polecam nikomu. W przypadku jakichkolwiek usterek- będzie Państwu nawet trudno sie z takim krętaczem skontaktować, a co dopiero domagać się naprawy.

Wiec jeżeli ktokolwiek miałby z tym panem do czynienia, naprawde szczerze odradzam. Pozwoli to Wam uniknąć niepotrzebnego stresu.
Mr & Mrs S
ScandinavianHouse

Maciek1971
osadnik
osadnik

Uwaga nieuczciwa firma wykonując prace remontowe

Post autor: Maciek1971 » 10 wrz 2011, 23:23

W czerwcu 2011 roku podpisałem umowę na wykonanie adaptacji nowego mieszkania z p. Markiem S. prowadzącym działalność gospodarczą pod firma STOL MARK Marek S. Umowa została sporządzona na piśmie na podstawie mojego szczegółowego zamówienia oraz na podstawie wyceny Pana Marka S. Wykonawca nalegał żeby umowę podpisać na osobę fizyczną jako umowę mająca charakter umowy o dzieło co też uczyniliśmy. Pan Mrek S. od samego początku okazał się osoba nie godną zaufania. Okazało się, ze ekipa budowlana która chwalił się na stronie internetowej to on sam. Sprowadził jakiegoś przypadkowego człowieka który wypytany przez mnie przyznał się, że pracuje z Panem S. pierwszy dzień !!!!. To poważnie ograniczyło moje zaufanie, ale ponieważ uznałem, że tak wygląda obecnie ten rynek dopuściłem Pana S i jego firmę do prac. Po około 2 tygodniach Pan S, napisał do mnie maila w którym wyliczył serię prac dodatkowych które chciał wycenić od nowa. Mimo, że w zamówieniu jasno było sprecyzowane , że wykonanie łazienek opiewało na realizację łazienek " na gotowo" Pan S, uznał, ze szlifowanie kafelków, wbudowanie baterii oraz między innymi wbudowanie za przeproszeniem "kibla" są pracami dodatkowymi. Kiedy poinformowałem go tym fakcie oraz dodatkowo wezwałem do nadrobienia opóźnień w związku z faktem, ze miała się odbyć inspekcja banku (do wypłaty transzy kredytu) pan S.twierdził, że robi wszystko żeby zdążyć. W tym też terminie był opóźniony o 3 tygodnie z wprowadzeniem elektryka!!!!!Wymyślając coraz to nowe przyczyny jego nieobecności. Przesuwałem inspekcję z banku o kolejne terminy a Pan S z firmy STOLMARK informowali mnie o przyspieszaniu prac i obecności kolejnych "sił" na placu budowy. W pewnym momencie kiedy terminy były krytyczne okazało się, że Pan S. poszedł na inna "fuchę" na tym samym osiedlu. I w tym momencie powinno znaleźć się, że nastąpiła grecka tragedia ale dla mnie to było katharsis. Nowi wykonawcy szybko nadrobili zaległość istotną z punktu widzenia banku, co pozwoliło nam wyjść z tych problemów mimo, że bank wstrzymał transzę, co zdecydowanie pogorszyło mój nieskazitelny wizerunek w oczach banku (to jest dodatkowy element mojego sporu z Panem S.) Nowi wykonawcy wykonują swoją pracę nadrabiając terminy mimo, że opóźnienia w stosunku do pierwotnie założonego planu, który sobie prywatnie założyliśmy nie da się przez firmę Stol-Mark i Pana S. już nadrobić. Dodatkowo okazało się ze z własnej kieszeni musiałem wyłożyć sporą kwotę na naprawę PARTACTWA, które p. S. zaliczył na mojej inwestycji. Obejmowało to kilkadziesiąt mniejszych lub większych pozycji, które skrzętnie opisałem i sfotografowałem oraz przy świadkach w tym nowych wykonawcach zinwentaryzowałem. Z ciekawszych elementów wymienię partactwo przy układaniu kafli, krzywy montaż baterii podtynkowych, brak wykonania w ogóle lub partactwo przy elektryce, murowanie (nie tynkowanie) ścian przy pomocy "GIPSU" itp. Generalnie obraz partacza i amatora. Na moje szczęście (przepraszam za te słowa) poszedł człowiek ze swoją pseudo firemką na inną inwestycję, a prace u mnie były na takim etapie, że teraz mając je bardzo zaawansowane mogę uznać, że miałem szczęście. Oczywiście występuję z tym Panem na drogę sądowa i na podstawowych portalach internetowych na których się reklamował umieściłem stosowne opinie o jego pracy. Pan S. uznając swoją winę oraz fakt, że zmarnował mój czas nerwy oraz fakt, że NIE ROZLICZYŁ SIĘ Z ZALICZEK po odstąpieniu przeze mnie od umowy, podpisał stosowne uznanie długu oraz zobowiązał się do zwrotu zaliczek oraz kwot które w dobrej wierze wypłaciłem mu mimo, że nie wykonał prac do końca. Oczywiście tego umówionego terminu też nie dotrzymał co powoduje, że w najbliższym czasie po zakończeniu niezbędnej procedury odwiedzi go komornik sądowy. Niezależnie od tego zastanawiam się, nad wystąpieniem z powództwem o odszkodowanie w związku z narażeniem mnie na utratę wizerunku rzetelnego kontrahenta w stosunku do banku kredytującego, ale ta kwota prawdopodobnie i tak już znacznie przekracza to, co komornik będzie mógł z niego ściągnąć przy zaspakajaniu moich roszczeń umownych. Oczywiście o dochowaniu takich elementów jak odstąpienie od umowy oraz wezwanie do zapłaty uznanie długu itp. nie opisuje szczegółowo bo już jestem na dalszym etapie działań. Tekst piszę dlatego, ze Pan Marek S. jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą po firma STOL MARK (STOLMARK) wciąż ogłasza się na portalach internetowych. Takich ludzi i firm trzeba unikać choć nie jest to łatwe. Współczuje tym, którym ten człowiek wykonał większe prace niż u mnie. Sprawdźcie wszystko nawet szukając najmniejszych drobiazgów. WARTO!!!! . Nie pisze nazwiska tego Pana ze względu, że nie oceniam tutaj bezpośredniej oferty umieszczonej przez niego na portalu tak, jak uczyniłem to wcześniej. Ostrzegam ponieważ Pan S. może próbować występować pod firmą lub tylko nazwiskiem. Ponadto zniknęła jego strona internetowa. Na szczęście zdążyłem zapisać jej elementy gdzie reklamował swoje prace przy pomocy ściągniętych z netu zdjęć, które nie miały z jego praca nic wspólnego, do czego przyznał mi się argumentując, że to tylko projekty które umieszcza (mimo, że zdecydowanie były to zdjęcia już wykonanych prac).

pozdrawiam sąsiad.

P.S. Obecny wykonawca nadrobił terminy i poprawił po Panu S. mimo, że nie było to łatwe i było kosztowne. Przywraca to wiarę w człowieka. Do tego to świetny glazurnik i pracowity człowiek. POLECAM.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 31 sie 2011, 11:17

Polecam lekturę Kodeksu Cywilnego w części dotyczącej rękojmi. Jeśli zgłaszasz istotną wadę mająca wpływ na funkcjonalność rzeczy, a sprzedawca jej nie usuwa niezwłocznie - możesz odstąpić od umowy. Niech sobie zabiorą szafę... :hevil:

plumplum
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

nie polecam

Post autor: plumplum » 20 sie 2011, 1:32

Uwaga na firmę Komandor przy Kieślowskiego. Szafa wykonana niestarannie i nie można doczekać się na poprawienie bubla.Zamiast naprawić przysyłają wezwanie do zapłaty.
plumplum

magda2416
przybysz
przybysz

Emka Meble przy ul. Sarmackiej - odradzam!!!!

Post autor: magda2416 » 13 sty 2010, 22:04

witam
W październiku z męzem zamówiliśmy meble w salonie Emka Meble przy Sarmackiej w Wilanowie. Do dzisiaj kuchnia jest niekompletna (krzywy blat, porysowane fronty). Za każdym razem gdy w naszym domu pojawiala się ekipa montażowa trzeba było nad nimi stać i palcem pokazywać co jest krzywe, co jest porysowane. Nie potrafię nawet bez uzywania wulgaryzmów opisać sposobu w jaki traktowany jest tam klient. Stanowczo odradzam ten salon - szkoda pieniędzy i nerwów.

pozdrawiam
Magda

ODPOWIEDZ

Wróć do „Handel i usługi”