Usługi pocztowe

Uwagi o usługach i handlu, ale bez reklam i lipnych poleceń...
villanova
przybysz
przybysz

Re: Usługi pocztowe

Post autor: villanova » 21 lis 2016, 15:08

Mam "już" przesyłkę. Utknęła na Burgaskiej, bo uwaga, uwaga to jest hit... "listonosz się rozchorował"... No to zdrowia Panu Listonoszowi trzeba życzyć, sezon grypowo-przeziębieniowy, więc możemy mieć spore problemy z otrzymywaniem listów.

Paranoja.

P.S A na stronie internetowej wciąż widnieje tylko info o nadaniu przesyłki, a jej skomplikowanej drogi już nie zaresjestrowano (m.in tego, że najpierw wylądowała na Belgradzkiej... Burgaska, Belgradzka, każdemu się może pomylić).

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 19 lis 2016, 14:35

A co widzisz sprawdzając nr przesyłki w internecie lub aplikacji mobilnej?

Poczta to niestety niereformowalny moloch. Mnie "zginęło" kilkanaście przesyłek. Jeszcze kilka lat temu oficjalne statystyki mówiły o 350 tys. ginących przesyłek rocznie (to jest 1000 dziennie!) w skali kraju. Jedno wielkie złodziejstwo. Ale kradną przede wszystkim na sortowniach, gdzie mają profesjonalny sprzęt do prześwietlania przesyłek. Ludzie jednak opluwają tych co są na froncie, czyli niewinne panie z okienka.

villanova
przybysz
przybysz

Post autor: villanova » 18 lis 2016, 21:03

Dziś wybrałam się osobiście na pocztę przy Hlonda, po wcześniejszym upewnieniu się na infolini, że moja przesyłka jest już w tym UP i co? Oczywiście nie ma. A gdzie jest? Nie wiedzą, może na Burgaskiej(bo tam z sortowni trafiają przesyłki, stamtąd pobiera je listonosz i odnosi na Hlonda, gdy awizuje przesyłkę), a może jeszcze gdzieś indziej. Priorytet polecony wyslany w poniedziałek. Już mi ręcę opadają... jakiś pomysł, co robić?

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 18 lis 2016, 13:58

Niestety, tak to z molochami państwowymi bywa, nie zależy im na klientach bo podatnicy zawsze dołożą aby ratować tę ostoję polskości, szczególnie teraz, kiedy konkurencja InPost zrezygnnowali z dostarczania listów :-(

Ania76
przybysz
przybysz

Post autor: Ania76 » 18 lis 2016, 9:03

Ja mialam kiedys przypadek na poczcie na Sarmackiej, ze zaginęła przesyłka- polecona bo listonosz nosil sobie ja w torbie i chyba jakos zapomniał.
Hitem jest tez to ze pomimo iz ktos zawsze byl w domu, to zawsze było awizo w skrzynce i czesto z kosmicznymi datami, totalnie wymyslonymi

jasiek2000
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: jasiek2000 » 17 lis 2016, 23:14

Może trzeba zebrać się w 50 osób z awizo i przychodzić 19:50 na pocztę

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 17 lis 2016, 22:58

To jak ta firma działa woła o pomstę do nieba! Unikam jak ognia, najgorsze są kolejki po odbiór listu poleconego, co najmniej 1 godzina stania.

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 17 lis 2016, 21:24

Moim zdaniem warto składać reklamacje, może ktoś zauważy problem, gdy ilość reklamacji z tego rejonu wzrośnie.

villanova
przybysz
przybysz

Post autor: villanova » 17 lis 2016, 21:08

AliBaba pisze:Reklamacje można złożyć przez stronę www poczty. U mnie została rozpatrzona po terminie (czyli pozytywnie...) i zrobili zwrot kasy na przesyłkę (bo została zwrócona do nadawcy).
Reklamację składałam, została uznana i wytłumaczona "nieprzewidzianymy problemami organizacyjnymi", zwrotu nie dostałam. Więc to też nie jest metoda walki z nimi.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 17 lis 2016, 20:46

Ja myślę że to nie jest sprawa dla radnych, ale dla..policji. Przynajmniej jesli mysle o tych wszytkich przesyłkach ktore mialy do mnie dojsć czapek , kremow , repelentów, a już najbardziej mi żal gąsienic do hodowli motyli , ktore szly z anglii i nie było opcji wysłania z jakimś awizem. Natomiast jesli chodzi o czekanie to nie dawno zamawiałam co nieco z Tajlandi , z Tajlandi do polski przesyłka szla 24 h, w polsce 8 dni przy czym chyba 6 leżała na jakiejś sortowni. Przesyłkę dostałam z rozdrapaną kopertą - ktoś był bardzo ciekawy co jest w środku.

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 17 lis 2016, 20:45

Reklamacje można złożyć przez stronę www poczty. U mnie została rozpatrzona po terminie (czyli pozytywnie...) i zrobili zwrot kasy na przesyłkę (bo została zwrócona do nadawcy).

villanova
przybysz
przybysz

Post autor: villanova » 17 lis 2016, 19:40

Przyłączam się do prośby o to by naszą pocztą zajęli się radni. Właśnie czekam na przesyłkę poleconą, priorytetową wysłaną w PONIEDZIAŁEK!! Zadzwoniłam wczoraj rano na infolinię Poczty Polskiej i poinformowano mnie, że przesyłka dotarła już do właściwego urzędu pocztowego i miała wczoraj zostać mi dostarczona. Ani dziś, ani wczoraj nic nie dostałam, nawet awizo. I to nie pierwszy raz, kiedyś czekałam 3 tygodnie! Listonosza już kilka razy przyłapałam na kłamstwie, mówił że dzwonił do mieszkania, ale nikt nie odbierał, co oczywiście jest bzdurą, bo akurat wtedy ktoś w domu był. I jeszcze z rozbrajającym uśmiechem mówi, że "skargi to sobie może pani składać, nic to nie da".

Więc nie ma się co zastanawiać, czy przesyłki nie utykają gdzieś wcześniej. Problemem jest nasza poczta i listonosz. Pan w okularkach. Czy radni mogą się tym zająć?

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 17 lis 2016, 13:23

Fajny pomysł :) Nie musi to być iPhone, można wysłać taniego używanego Androida kupionego na olx za 50-100 zł.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 17 lis 2016, 10:34

yav pisze:Żeby wyjęli z paczki? Skoro mydła już wyjmują...
Nie po to żeby prześledzić drogę.
Myslałam już zeby sobie wyslac starego iphone i prześledzić drogę za pomoca find my iphone bo juz mi tyle rzeczy nakradli że masakra ( znajomi nie moga sie nauczyć ze trzeba zawsze poleconym), tylko obawiam się, że bateria by nie wytrzymała.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 17 lis 2016, 9:18

Żeby wyjęli z paczki? Skoro mydła już wyjmują...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Handel i usługi”