Usługi pocztowe

Uwagi o usługach i handlu, ale bez reklam i lipnych poleceń...
mari123
przybysz
przybysz

Re: Usługi pocztowe

Post autor: mari123 » 23 sie 2016, 14:47

Zamówiłem na Allegro 7 sierpnia (niedziela) dwa przedmioty od różnych sprzedających. Z braku alternatywy w obu przypadkach zdecydowałem się na Pocztę Polską – list polecony priorytetowy. Czas dostarczenia to D+1, czyli na wtorek powinny przyjść. Przez dwa tygodnie w trackingu była tylko informacja, że obie paczki (różnych końców Polski) nadano w poniedziałek. Dzwoniłem w tym czasie na infolinie, potem oddział na Ursynowie, jak i naszą filię na Hlonda. Wszedzie olewcze podejście, że oni nie maja obowiązku dostarczenia tej paczki w terminie, że nie wiedzą gdzie jest i nie wiedzą kiedy dojdzie. Cały zeszły piątek byłem w domu. Jakież było moje zdziwienie, gdy pojawiła się informacja na trackingu o awizowaniu jednego z listów po godz. 13. W skrzynce na listy awizo oczywiście nie ma. Drugi list ponoć dziś ma zostać doręczony, być może również wirtualnie. Jestem niemal pewien, że oba listy były przez dwa tygodnie w oddziale na Ursynowie i sobie dojrzewały niczym francuski ser. Później „kliknięto” przyjęcie w UP, żebym nie mógł zgłosić reklamacji. Następnie „walnięto” wirtualne awizo, abym sam się do nich pofatygował.
Teraz pytanie :) :
Czemu ta gó****na instytucja nic sobie z tego nie robi? Dosłownie s*a na nas – mieszkańców MW. A gdyby to było pismo z sądu czy innego urzędu, to bym nawet nie wdział – 2 wirtualne awiza i pismo uważa się za skutecznie doręczone. Do tego dochodzą te kilometrowe kolejki na Hlonda. Do kogo napisać, komu zwrócić na to uwagę? Tak być nie może! To nie PRL! Niestety wiem jakie są realia i że Poczta Polska nie musi z nikim walczyć o klienta… ;(
Załączniki
pp1.JPG
pp2.JPG

korczak
bywalec
bywalec

Post autor: korczak » 11 sie 2016, 9:49

Jakby ktoś wpadł na pomysł odbioru awizowanych przesyłek przed pracą to odradzam, ponieważ bodajże do 20 sierpnia poczta przy Hlonda/Rzeczpospolitej pracuję w godzinach 12-20.

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 20 lip 2016, 9:53

Borooch pisze:Wysokość podatku od nieruchomości ustalana jest na podstawie decyzji administracyjnej co ciągnie za sobą konieczność doręczenia jej w ustawowej formie, jednak zawsze możesz złożyć deklaracje w urzędzie gminy, że życzysz sobie, aby urząd komunikował się z tobą elektronicznie za pośrednictwem platformy ePuap (mają obowiązek wtedy przesyłania wszytkiego na wskazaną skrytkę epuap).
A dzięki za radę, spróbuję skorzystać bo mam tam profil :)

Borooch
przybysz
przybysz

Post autor: Borooch » 17 lip 2016, 1:40

Wysokość podatku od nieruchomości ustalana jest na podstawie decyzji administracyjnej co ciągnie za sobą konieczność doręczenia jej w ustawowej formie, jednak zawsze możesz złożyć deklaracje w urzędzie gminy, że życzysz sobie, aby urząd komunikował się z tobą elektronicznie za pośrednictwem platformy ePuap (mają obowiązek wtedy przesyłania wszytkiego na wskazaną skrytkę epuap).

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 16 lip 2016, 23:29

OMG! Ja już 2 razy próbowałem odebrać list polecony na poczcie przy Al. Rzeczypospolitej (Hlonda) i zrezygnowałem. Kolejka za każdym razem tak na 1 godziny stania. Byłem w piątek późnym popołudniem i w sobotę, może dlatego. Ale mam brać dzień wolny żeby ten cholerny list odebrać na tygodniu do południa bez marnowania tyle czasu. A list polecony to wymiar podatku z Urzędu Dzielnicy, czy muszą wysyłać polecony, dlaczego nie mogą wysłać info na skrzynkę elektroniczną? Proste niby sprawy, mamy już niby 2016 rok a władzy nie udało się tego jeszcze rozwiązać!!!

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 15 lip 2016, 14:48

Załączam ciekawostkę. Fota tprby istonosza zrobiona na Sarmackiej - zabezpieczona przed ukradzeniem żeby nie było. W środku paczki i listy.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 01 cze 2016, 10:29

Drodzy forumowicze - na prośbę autora przypominam, iż temat dotyczy konkretnego zapytania i uprzejmie proszę o skupienie się na tym konkretnym zagadnieniu i powstrzymaniu się od dywagacji luźno związanych z tematem. Z góry dziękuję.
mithra pisze:Drodzy forumowicze Czy dochodzą do was przesyłki nie awizowane, zwykłe grubsze listy, nierejestrowane paczki czyli przesyłki w których jest coś wiecej niz kartka z pozdrowieniami, także " grubsza korespondencja? Do mnie odkąd tu mieszkam nie doszła żadna. Zgłaszałam juz skargę na poczkie kilka lat temu ale nic sie nie zmieniło, Z informacji od listonosza wynika że prawdopodobnie giną w transporcie. Niemniej jednak chciałabym zasięgnąć informacji o skali zjawiska, zanim napiszę kolejną skargę i zrobie sobie wycieczkę na policję. Wiem już ze na moim osiedlu wśród innych lokatorów sytuacja jest podobna, a jak jest na innych?

Bardzo proszę żeby wątek sie nie rozwijał w kierunku sensowności nadawania i odbierania takich przesyłek.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Pimo
autochton
autochton

Re: USŁUGI POCZTOWE V.2

Post autor: Pimo » 01 cze 2016, 10:00

>>moderacja techniczna (przyp.YtB)<<
mithra pisze:Z informacji od listonosza wynika że prawdopodobnie giną w transporcie.
I najważniejsze - jeżeli przesyłka nierejestrowana nie mieści się do skrzynki, to listonosz zostawia awizo (żeby adresat wiedział, że coś do niego czeka i na której poczcie). A więc jeżeli nie ma awizo, to znaczy, że albo przesyłka nie trafiła do doręczyciela, albo to on ukradł.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

USŁUGI POCZTOWE V.2

Post autor: mithra » 01 cze 2016, 9:46

Drodzy forumowicze Czy dochodzą do was przesyłki nie awizowane, zwykłe grubsze listy, nierejestrowane paczki czyli przesyłki w których jest coś wiecej niz kartka z pozdrowieniami, także " grubsza korespondencja? Do mnie odkąd tu mieszkam nie doszła żadna. Zgłaszałam juz skargę na poczkie kilka lat temu ale nic sie nie zmieniło, Z informacji od listonosza wynika że prawdopodobnie giną w transporcie. Niemniej jednak chciałabym zasięgnąć informacji o skali zjawiska, zanim napiszę kolejną skargę i zrobie sobie wycieczkę na policję. Wiem już ze na moim osiedlu wśród innych lokatorów sytuacja jest podobna, a jak jest na innych?

Bardzo proszę żeby wątek sie nie rozwijał w kierunku sensowności nadawania i odbierania takich przesyłek.

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 01 cze 2016, 9:07

mithra pisze:Ależ Pimo ,ocena czy takie oskarżenie jest prawdziwe czy nie , nie należy do ciebie :)
Wiem jak działa dystrybucja przesyłek i wiem to z pierwszej ręki, bo rozmawiałem o tym z paniami z poczty, więc dlaczego odmawiasz mi prawa oceny? Rzucasz oskarżenia bezpodstawne - wyjaśniłem dlaczego. Winnych należy szukać w sortowni. Mimo to uczepiłaś się swojej teorii i jesteś głucha na fakty. Skoro nie dostałaś awiza, to przesyłka w ogóle nie trafiła na tę pocztę. I kropka.
mithra pisze:Jak pisałam watek założyłam po to żeby zorientować sie czy jest wiecej osób , do których takie przesyłki nie dochodzą a nie po to żeby dyskutować o odpowiedzialności sprzedawcy za wysląny towar na miły Bóg :) Przeciez możesz założyc inny wątek i drązyc ten temat ile ci się bedzie podobało.
O tym napisałem jedynie w dwóch wpisach, może ta wiedza komuś czytającemu się przyda. A Ty teraz non stop twierdzisz, jakbym to o tym prowadził dyskusję! Nie, dyskusja od dawna tyczy się tego gdzie kradną i Twoich niesłusznych oskarżeń wobec tej konkretnej poczty.
mithra pisze:Od ciebie mam informację( domniemaną i nie wprost ) ze nic ci nie zginęlo i to mi wystarczy.
Faktycznie, domniemana i nie wprost:
Pimo pisze: Do mnie dochodzą, w sumie nigdy nie zginely.
mithra pisze:Na personalne wycieczki nie mam ochoty.
Sama je zaczęłaś, a teraz ochota przeszła. OK, tym lepiej, może w końcu dotrą do Ciebie argumenty. Pozdro.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 01 cze 2016, 7:22

mithra pisze:Ależ Pimo ,ocena czy takie oskarżenie jest prawdziwe czy nie , nie należy do ciebie :) Będe wdzięczna jesli zakończysz te dyskusje nie ważne z jakiego powodu. Jak pisałam watek założyłam po to żeby zorientować sie czy jest wiecej osób , do których takie przesyłki nie dochodzą a nie po to żeby dyskutować o odpowiedzialności sprzedawcy za wysląny towar na miły Bóg :) Przeciez możesz założyc inny wątek i drązyc ten temat ile ci się bedzie podobało. Od ciebie mam informację ze nic ci nie zginęlo i to mi wystarczy. Dziekuję. Na personalne wycieczki nie mam ochoty.

Czy mogę po raz kolejny prosic moda o wyczyszczenie tematu? Ew zaloże wątek na świeżo.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 31 maja 2016, 21:18

Ależ Pimo ,ocena czy takie oskarżenie jest prawdziwe czy nie , nie należy do ciebie :) Będe wdzięczna jesli zakończysz te dyskusje nie ważne z jakiego powodu. Jak pisałam watek założyłam po to żeby zorientować sie czy jest wiecej osób , do których takie przesyłki nie dochodzą a nie po to żeby dyskutować o odpowiedzialności sprzedawcy za wysląny towar na miły Bóg :) Przeciez możesz założyc inny wątek i drązyc ten temat ile ci się bedzie podobało. Od ciebie mam informację( domniemaną i nie wprost ) ze nic ci nie zginęlo i to mi wystarczy. Dziekuję. Na personalne wycieczki nie mam ochoty.

Czy mogę po raz kolejny prosic moda o wyczyszczenie tematu? Ew zaloże wątek na świeżo.

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 31 maja 2016, 18:32

mithra pisze:Czy mogę prosić moderatora o wydzielenie z wątku dywagacji na temat odpowiedzialności sprzedawcy i innych pierdół
1. Rzucasz nieprawdziwe oskarżenie, że na poczcie na Sarmackiej 5 kradną przesyłki nieawizowane.
2. Dowiodłem, że to niemożliwe, bo skoro nie było awizo, to przesyłka na tę pocztę w ogóle nie trafiła, bo listonosz nie stamtąd przychodzi.
3. Nazywasz to meandrowaniem i pierdołami.

Faktycznie, dyskusja z kimś kto mimo konkretnych argumentów z uporem szuka potwierdzenia swojej tezy, nie ma sensu.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 31 maja 2016, 18:00

Dzieki za info.Zrobiłam rekonesans wśród sąsiadów i nie jestem jedyna. Watek niech sobie wisi ( byle oczyszczony) może sie ktoś jeszcze odezwie :)
minmaj pisze:
mithra pisze:[

dla lepszego zrozumienia cytuję" Powtarzam interesuje mnie czy więcej przesyłek przechodzących przez urzad pocztowy Sarmacka 5 nie dociera do adresata."

Czy mogę prosić moderatora o wydzielenie z wątku dywagacji na temat odpowiedzialności sprzedawcy i innych pierdół, a pozostawienie zapytania czy jest wiecej osoó do ktorych w miasteczku wilanów nie docierają nierejestrowane przesyłki?
Wątek wisi już kilka dni, więc chyba można uznać, że jesteś jedyna. Odpowiadając wcześniej nie wiedziałam, że chodzi o pocztę na Sarmackiej. Ja korzystam z usług tej na Hlonda.

minmaj
bywalec
bywalec

Post autor: minmaj » 31 maja 2016, 15:34

mithra pisze:[

dla lepszego zrozumienia cytuję" Powtarzam interesuje mnie czy więcej przesyłek przechodzących przez urzad pocztowy Sarmacka 5 nie dociera do adresata."

Czy mogę prosić moderatora o wydzielenie z wątku dywagacji na temat odpowiedzialności sprzedawcy i innych pierdół, a pozostawienie zapytania czy jest wiecej osoó do ktorych w miasteczku wilanów nie docierają nierejestrowane przesyłki?
Wątek wisi już kilka dni, więc chyba można uznać, że jesteś jedyna. Odpowiadając wcześniej nie wiedziałam, że chodzi o pocztę na Sarmackiej. Ja korzystam z usług tej na Hlonda.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Handel i usługi”