Budki dla kotów wolnożyjących w Wilanowie

Zapytania do Radnych w sprawach nurtujących obywateli
mania9
przybysz
przybysz

Re: Budki dla kotów wolnożyjących w Wilanowie

Post autor: mania9 » 07 mar 2018, 15:04

Realnie to uważam że ważniejsza jest sterylizacja bezdomnych zwierząt, bo inaczej za rok bezpańskich kotów będzie nie 200-300 a 3-4 razy więcej. Szkoda, ze w tak ważnym zadaniu opieramy się na wolontariuszach, a nie odpowiednich służbach publicznych.

Nie ma przy tym dobrej lokalizacji w MW, teren wspólnot odpada z oczywistych względów, a tereny "dzikie" na granicy z Ursynowem też do kogoś należą i są stopniowo zagospodarowywane, pomijając już drobiazg - miasto musiałoby wykupić teren pod domki, żeby móc decydować o ich lokalizacji. Nie dziwi mnie więc specjalnie brak inicjatywy w tym zakresie, bo jest wiele ważniejszych potrzeb.

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: Piotr Mikucki » 22 lut 2018, 12:28

Czekam na inicjatywę pierwszy ja poprę.

O inicjatywie dowiedziałem się z forum. Na Komisji Środowiska, Ekologii i Rolnictwa nie była podnoszona. Nikt nie wie o problemie. Na dzień dzisiejszy mamy ogólne zapytanie w formie interpelacji o program ustawienia budek dla kotów oraz odpowiedź.

Zachęcam do realnych działań, bo samo się nie zrobi.

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 21 lut 2018, 16:22

Piotr Mikucki pisze:
21 lut 2018, 10:02
Moim zdaniem dobra odpowiedź. Nie możemy postawić domków dla kotów gdzie popadnie. Taka lokalizacja musi być przemyślana do tego stopnia, aby lokatorów nie narazić na niebezpieczeństwo ze strony ludzi, psów.
Nie, to nie jest dobra odpowiedź a rozważaniami na temat funkcjonowania domków powinien zająć się Wydział Środowiska, w końcu to ich kompetencje. Poza tym z Wydziałem współpracują (przynajmniej jeszcze jakiś czas temu tak było) wolontariusze zajmujący się np. sterylizacją wolno bytujących kotów, leczeniem, interwencjami, odławianiem do leczenia. Tak trudno się dogadać, wypytać i coś zadziałać w tej sprawie, zamiast zbywać inicjatywę nietrafionymi dywagacjami ? Nikt nie twierdzi że należy postawić domki gdzie popadnie, ale odpowiedź że "nie realizuje, nie planuje" i ma wszystko w du...ie jest żenująca !

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 21 lut 2018, 13:30

Tom pisze:
21 lut 2018, 11:07
Podejrzewam, że interpelację można złożyć na dowolnym papierze, użyć dowolnej czcionki lub pisma odręcznego, natomiast z pewnością w języku polskim - co reguluje wprost art. 27 Konstytucji RP.

Czyli odpowiedź na interpelację na innym papierze jest możliwa? Zaczynam się bać. Uspokoiłeś mnie natomiast, że nie będę musiała przypominać sobie cyrylicy ani uczyć się hieroglifów.

baart
osadnik
osadnik

Post autor: baart » 21 lut 2018, 11:48

czego? konstytucji?
ważny jest suweren i jego wola

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 21 lut 2018, 11:07

J.Szubińska-Piszczek pisze:
20 lut 2018, 21:11
Niestety coraz częściej otrzymujemy tego typu odpowiedzi na nasze interpelacje. Dlatego skierowałyśmy skargę w tej sprawie do Komisji Rewizyjnej, która uznała pierwszą z nich za bezzasadną. Ponieważ "brak prawnie uregulowanych zasad" w zakresie odpowiedzi na interpelacje radnych. Prawo nie reguluje również kwestii rodzaju papieru, języka, pisma. Nie wiadomo więc czym jeszcze ten Zarząd nas zaskoczy. W takich oparach absurdu musimy funkcjonować.
Podejrzewam, że interpelację można złożyć na dowolnym papierze, użyć dowolnej czcionki lub pisma odręcznego, natomiast z pewnością w języku polskim - co reguluje wprost art. 27 Konstytucji RP.

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki

Post autor: Piotr Mikucki » 21 lut 2018, 10:02

Moim zdaniem dobra odpowiedź. Nie możemy postawić domków dla kotów gdzie popadnie. Taka lokalizacja musi być przemyślana do tego stopnia, aby lokatorów nie narazić na niebezpieczeństwo ze strony ludzi, psów.
Zainteresowanych odsyłam do protokołów Komisji Środowiska, Ekologii i Rolnictwa, gdzie mamy przykład ochrony odłowni dla dzików. Proszę sobie wyobrazić takie odłownie muszą być monitorowane. Odłownie są regularnie niszczone, dewastowane, a zwierzyna odłowiona kaleczona czy zabijana.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 20 lut 2018, 21:11

Niestety coraz częściej otrzymujemy tego typu odpowiedzi na nasze interpelacje. Dlatego skierowałyśmy skargę w tej sprawie do Komisji Rewizyjnej, która uznała pierwszą z nich za bezzasadną. Ponieważ "brak prawnie uregulowanych zasad" w zakresie odpowiedzi na interpelacje radnych. Prawo nie reguluje również kwestii rodzaju papieru, języka, pisma. Nie wiadomo więc czym jeszcze ten Zarząd nas zaskoczy. W takich oparach absurdu musimy funkcjonować.

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 20 lut 2018, 20:51

Ta odpowiedź to po prostu bełkot. Że niby interpelacja była o domki dla kotów właścicielskich ? -bo tak można wnioskować po tej odpowiedzi. Ciekawe też jakie są te "bezpieczniejsze" rozwiązania dla wolno żyjących kotów...

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 20 lut 2018, 15:54

Odpowiedź na moją interpelację ws. budek dla kotów:
Załączniki
odp1141.jpg

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 15 sty 2018, 20:47

Jeśli koty kręcą się po osiedlu, to o ile domek będzie ustawiony w jakimś ustronnym miejscu, nie narażonym na hałasy, ludzi, psy, itp. i dodatkowo pojawi się w tych miejscach jedzenie (ktoś dokarmiający), to nie będzie problemu z "zamieszkaniem".

baart
osadnik
osadnik

Post autor: baart » 15 sty 2018, 19:56

ciężko też namówić koty żeby zamieszkały w tych budkach

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 13 sty 2018, 13:52

Dodam swoje 3 grosze jak to wygląda w praktyce... Nie jest problemem zakupić czy zrobić budki, albo uzyskać wsparcie finansowe z Urzędu. Największym problemem jest zgoda wspólnoty na ustawienie jej na swoim terenie bo zaraz znajdzie się pierdylion niezadowolonych, "że śmierdzi", że koty "łażą i s...ją". Ktoś dodatkowo musi podjąć się sprzątania terenu wokół takiego domku, w środku, wymianą posłanek co jakiś czas, sprawdzaniem stanu domku, względnie dokarmianiem.
W Urzędzie jest komórka zajmująca się tymi sprawami, mają tez kilku zaznajomionych wolontariuszy, którzy ogarniają temat - polecam więc tam zgłosić się z powyższym pytaniem.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 13 sty 2018, 11:26

koralinka pisze:
13 sty 2018, 0:10
Czy dzielnica cokolwiek dziala w temacie ochrony zwierzat bezdomnych?

Dzielnica podejmuje następujące działania (sama z nich korzystam - opiekuję się 10 wolnożyjącymi kotami):
- dokarmianie
- leczenie
- sterylizacja/kastracja.
Nic mi nie wiadomo na temat budek. My wybudowaliśmy we własnym zakresie. To jest dobre pytanie, które zadam w interpelacji. Mógłby to być projekt w BP. Ale trzeba by było wskazać konkretne miejsca. W zeszłym roku ktoś zgłosił taki projekt na Białołęce, ale potem go wycofał (nr 1093).

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 13 sty 2018, 10:52

To ciekawy pomysł. Warto, abyś zgłosiła go w ramach Budżetu Partycypacyjnego!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpelacje obywatelskie”