Buspas w Al. Wilanowskiej

Autobusy, tramwaje, metro... cokolwiek do nas dojeżdża lub dojeżdżać by mogło.
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Buspas w Al. Wilanowskiej

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » wczoraj, 21:26

Z Wilanowa do stacji metra Wilanowska "w miarę szybko"? Chyba w nocy.

baart
bywalec
bywalec

Post autor: baart » wczoraj, 15:43

J.Szubińska-Piszczek pisze:
17 sty 2018, 22:23
Chciałabym poinformować, w jaki sposób Rada Dzielnicy zagłosowała dziś ws. dodania usprawnienia ruchu dla komunikacji miejskiej w Al. Wilanowskiej poprzez wyznaczenie buspasów do Stanowiska dotyczącego przebudowy skrzyżowania Al. Wilanowskiej z al. Sikorskiego i Doliną Służewiecką:

Klub Radnych PiS i radny Krzyżanowski "za"
Klub Radnych PO i radna Cyrul "przeciw"
Klub Radnych Niezależnych "wstrzymał się"
Brawo PO i Niezależni!
samochód t9 teraz jedyna możliwość w miarę szybkiego dostania się z Zawad np. do metra - buspas bardzo by wydłużył czas jazdy

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 18 sty 2018, 11:09

Ja zaproponowałam: Stanowisko ws. usprawnienia ruchu dla komunikacji miejskiej w Al. Wilanowskiej i udrożnienia skrzyżowania Al. Wilanowskiej z al. Sikorskiego i Doliną Służewiecką.

Par. 1

Rada Dzielnicy Wilanów wnioskuje o usprawnienie ruchu dla komunikacji miejskiej w Al. Wilanowskiej poprzez wyznaczenie buspasów oraz udrożnienie skrzyżowania Al. Wilanowskiej z al. Sikorskiego i Doliną Służewiecką poprzez wprowadzenie wprowadzenie do WPF na lata 2018 - 2045 zadania inwestycyjnego o nazwie "Przebudowa skrzyżowania al. Wilanowskiej z al. Sikorskiego i Doliną Służewiecką" z terminem realizacji w latach 2018 - 2019.

Przegłosowano: Stanowisko ws. wprowadzenia do WPF zadania inwestycyjnego o nazwie "Przebudowa skrzyżowania al. Wilanowskiej z al. Sikorskiego i Doliną Służewiecką".

Par. 1

Rada Dzielnicy Wilanów wnioskuje o wprowadzenie do WPF na lata 2018 - 2045 zadania inwestycyjnego o nazwie "Przebudowa skrzyżowania al. Wilanowskiej z al. Sikorskiego i Doliną Służewiecką" z terminem realizacji w latach 2018 - 2019.

marecky
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: marecky » 18 sty 2018, 10:43

Uchwała jakiej treści ostatecznie przeszła?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 sty 2018, 22:23

Chciałabym poinformować, w jaki sposób Rada Dzielnicy zagłosowała dziś ws. dodania usprawnienia ruchu dla komunikacji miejskiej w Al. Wilanowskiej poprzez wyznaczenie buspasów do Stanowiska dotyczącego przebudowy skrzyżowania Al. Wilanowskiej z al. Sikorskiego i Doliną Służewiecką:

Klub Radnych PiS i radny Krzyżanowski "za"
Klub Radnych PO i radna Cyrul "przeciw"
Klub Radnych Niezależnych "wstrzymał się"

Awatar użytkownika
Allesandro
przybysz
przybysz

Post autor: Allesandro » 27 gru 2017, 16:22

Wszyscy cieszymy się, że mamy (przynajmniej jedną) tak aktywną Radną :-)
Pytanie skierowane zostało do Pani tylko dlatego, że optuje Pani energicznie za utworzeniem buspasa w Al. Wilanowskiej, gdzie nie ma do tego żadnych warunków technicznych. To tak, jak wiele dotychczasowych rozwiązań, gdzie wydano (niekiedy znaczne) środki, budowano, przerabiano modernizowano, zaś problem jak był, tak jest. Przykład? proszę: Skrzyżowanie Al. Jerozolimskich i Łopuszańskiej, cała Marynarska czy słynne już stale zakorkowane Rondo Zesłańców Syberyjskich. Rzecz w tym, aby podejmować właściwe, dalekosiężne decyzje a nie kierować się chwilą.
Aborygen zawadowski

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 26 gru 2017, 21:42

jerroo pisze:
20 gru 2017, 13:06
To jest rzeczywiście nie głupie pytanie do pani radnej:

Gdzie osoby dojeżdżające z dalszego Wilanowa, Powsina, Konstancina mogą zostawić samochód i przesiąść się do komunikacji miejskiej by skorzystać z buspasa w Wilanowskiej?

Obawiam się, że to nie ja powinnam być adresatką tego pytania, ale prezydent Warszawy i ekipa rządząca Wilanowem od 11 lat. Ja mogę jedynie przypomnieć moje działania mające na celu usprawnienie dotarcia do pracy z Wilanowa: dwie interpelacje w sprawie nowych linii autobusowych (2015, linie 239 i 339 na trasie Metro Wilanowska-Powsin-Park Kultury), dwie interpelacje w sprawie zniesienia opłat na parkingu za dawną pocztą (2015 i 2016), interpelacja w sprawie miejsc parkingowych przy przyszłej pętli tramwajowej przy Branickiego (2015), klubowe Stanowisko w sprawie nowej linii autobusowej Kępa Zawadowska-Powsin-Metro Kabaty (2017, przewodniczący Rady nie wprowadził go na Sesję). Robię, co w mojej mocy, ale głową muru nie przebiję.

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 22 gru 2017, 19:27

Tośmy się w końcu dogadali :).

baart
bywalec
bywalec

Post autor: baart » 22 gru 2017, 19:14

Pimo pisze:
21 gru 2017, 21:24
W obliczu tak wierutnej bzdury, muszę napisać offtopa jako ad vocem.

baart,
złośliwie powtarzasz swoją tezę, nie dając absolutnie nic na jej poparcie. Ja mam fakty.

Oboje moi rodzice pracowali na pełny etat (praca zmianowa między 6 a 24) i we dwoje tak ustawiali sobie grafik, by dawać radę z odprowadzaniem i odbieraniem dziecka. Do przedszkola chodziłem w latach '83-'87, do szkoły od '87 i w sumie godziny odprowadzania i odbierania mnie były takie jak w przedszkolu.

Trudno ustalić, od kiedy szkoły nie pracowały w soboty. W każdym razie, moja Sz.P. nr 1 im Gustawa Morcinka w Warszawie, już w r.szk. '87-'88 nie pracowała w soboty. Jak nie wierzysz, to do niej zadzwoń. Wątpię byś to zrobił, bo wiesz przecież lepiej.
dlatego się nie możemy dogadać - w 83 to ja konćzylęm podstawówkę a Pan żeś poszedł do przedszkola,
więc odwracjąc - WaśćPan jest złośliwy boś życie już w lepszych czasach rozpoczął

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 22 gru 2017, 12:10

pntb pisze:
21 gru 2017, 22:46
Off topic: Pimo z jedynki jesteś? Toś Ty trudna młodzież. Cud, żeś na ludzi wyszedł. :mrgreen:

Trudnej było zaledwie 2-3 osoby na klasę. Ale za to nadrabiali aktywnością - pobicia, rozboje, kradzieże, policja regularnie w szkole i nieustające wojny z SP 171, wskutek których na rekolekcje kolumnę eskortowała policja, a pod kościołem stała suka, bo gdy jej nie było polała się krew.

Nawiasem mówiąc, większość osób z mojej klasy (w tym ja) mieszkało w przedwojennych kamienicach, komisja Jakiego przesłuchała już kilkoro rodziców moich koleżanek i kolegów, w tym ze słynnej kamienicy Waltzów.

Przepraszam za ten wspomnieniowy OT.

Wesołych Świąt!

jerroo
przybysz
przybysz

Post autor: jerroo » 22 gru 2017, 0:10

Offtopic, ale dziś się dowiedziałem że nie ma już przy galmoku Rzymowskiego;)

Rezerwa na wiadukt jest na Sikorskiego. Teraz za dużo faz jest na tym skrzyżowaniu. Nawet lewoskręty są niezależne

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 21 gru 2017, 22:46

Off topic: Pimo z jedynki jesteś? Toś Ty trudna młodzież. Cud, żeś na ludzi wyszedł. :mrgreen:

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 21 gru 2017, 21:24

W obliczu tak wierutnej bzdury, muszę napisać offtopa jako ad vocem.

baart,
złośliwie powtarzasz swoją tezę, nie dając absolutnie nic na jej poparcie. Ja mam fakty.

Oboje moi rodzice pracowali na pełny etat (praca zmianowa między 6 a 24) i we dwoje tak ustawiali sobie grafik, by dawać radę z odprowadzaniem i odbieraniem dziecka. Do przedszkola chodziłem w latach '83-'87, do szkoły od '87 i w sumie godziny odprowadzania i odbierania mnie były takie jak w przedszkolu.

Trudno ustalić, od kiedy szkoły nie pracowały w soboty. W każdym razie, moja Sz.P. nr 1 im Gustawa Morcinka w Warszawie, już w r.szk. '87-'88 nie pracowała w soboty. Jak nie wierzysz, to do niej zadzwoń. Wątpię byś to zrobił, bo wiesz przecież lepiej.

baart
bywalec
bywalec

Post autor: baart » 21 gru 2017, 20:20

Pimo pisze:
20 gru 2017, 0:18
Nie pamiętam tylko lat 80-83. Resztę pamiętam, więc nie pisz takich bzdur w trybie oznajmiającym. Moi rodzice pracowali oboje na pełny etat, na zmianę odprowadzało mnie jedno, a odbierało drugie. W przedszkolu, a później w szkole byłem od ok. 7:30 do ok. 16. Kiedy ja chodziłem do szkoły, w soboty ona nie pracowała.

Zresztą po co lata 80., opowiem jak było z wożeniem naszego pierwszego dziecka. Żona szła do pracy na 8, a ja na 9, wiozłem wtedy dziecko na 8 do przedszkola. Ona odbierała je o 17. Bez samochodu, wszystko komunikacją. To tylko kwestia organizacji.
nie pamiętasz i zmieniasz szybko temat na Wasze pierwsze dziecko;

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 21 gru 2017, 18:21

Futrzak pisze:
21 gru 2017, 11:37
mam takie pytanie,czy znacie w Warszawie jakąś 2-pasmową ulicę na której 1 z pasów został przeznaczony na buspas... ???
Fragment al. Solidarności i cały Most Śląsko-Dąbrowski. Ul. 3 Maja i cały most Poniatowskiego. Tam, gdzie trudno o inne rozwiązanie problemu. W przypadku skrzyżowania al. Wilanowskiej i Doliny Służewieckiej lepszy byłby wiadukt, ale nie ma na niego środków i w dającej się przewidzieć przyszłości nie będzie. A jak były, to prezydent miasta (Lech Kaczyński) zablokował budowę na wniosek księdza z kościoła przy ul. Fosa 17.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikacja publiczna”