Przedszkole nr 424 - ul. Hlonda 20J

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Przedszkole nr 424 - ul. Hlonda 20J

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 16 wrz 2017, 9:12

Rozumiem nerwy pani Karoliny, bo rzeczywiście radnym też się w kółko powtarzało, że od "Zdrowej" wejścia/dojazdu nie będzie. Gdyby taka informacja była odpowiednio wcześniej, mieszkańcy Ostoi podjęliby jakieś działania. Z drugiej strony nie rozumiem, bo ja już się przyzwyczaiłam do nieudolności tego Zarządu Dzielnicy.

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 16 wrz 2017, 3:00

Tom pisze:
14 wrz 2017, 9:07
Problem wynika że stanu drogi od ul. Pamiętnej. Sześć dni temu zwracałem uwagę na ten problem - link
https://bip.warszawa.pl/NR/exeres/52FDD ... meless.htm
Furtka od Zdrowej stała się z tego powodu utrapieniem dla mieszkańców. Liczę na szybkie podjęcie działań. Zdrowa nie jest przejęta. Miało być inaczej.... Wyszło jak widać.
Pan nie odpowiedział na moje pytania. Ja wiem, że w polityce nawet ten lokalnej mijanie się z prawdą to norma ale ja jestem prawnikiem i wbrew lansowanym trendom z prawdą się nie mijam. Na mój post odpowiedział Pan, że dojście i dojazd od Zdrowej nie jest planowane. I co?!! Proszę się nie zasłaniać jakością dojazdu. Albowiem primo w nosie mam jaką zrobiliście drogę, nie ja ją budowałam trzeba było zbudować dobrze, secundo sprawdziłam jej jakość. Suva nie posiadam. Jeżdżę corsą, nową i niską i dojechać się da!! Więc po raz kolejny proszę o udzielenie odpowiedzi na pytanie dlaczego został otwarty przejazd od Zdrowej?!! Mając na uwadze, iż jednocześnie wydatkowano środki na drogę od tzw. pamiętnej czy innej to chyba niegospodarność!!!!I skoro nie została przejęta to to samowola po prywatnej własności!! To chyba nawet w tym stanie prawnym niedopuszczalne!! Tylko kto zapłaci mieszkańcom Ostoi za stres, nerwy i niemożność wydostania się z osiedla?!! A wyszło, gdyż?!! Kto za to odpowiada?! Burmistrz nie przewidział, że tak będzie?! Niewidomy czy nierozsądny?!! Zapłacić to nie ma komu, ale korzystać już jest?!! I proszę mi nie pisać, że to dla dobra dzieci, przedszkola, rodziców etc. Naprawdę mam to w poważaniu...

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 15 wrz 2017, 23:59

No cóż, jeden członek zarządu (z ramienia Fadesy) nie jest chyba zainteresowany sprawami wspólnoty, a drugi (chyba radny) także nie wykazuje aktywności (albo nie komunikuje jej w żaden sposób mieszkańcom). Fakt jest taki, że kwestia organizacji ruchu zupełnie utknęła ...

Hlonda
osadnik
osadnik

Post autor: Hlonda » 15 wrz 2017, 20:18

lukan pisze:
15 wrz 2017, 14:30
Nie lubię ogrodzonych osiedli, ale od strony AL. RP trzeba pomyśleć o czymś w stylu http://szlabany24.pl/pl/p/FAAC-620-STD- ... MONTAZEM/4
http://szlabany24.pl/pl/p/Slupek-drogow ... ny-FAAC/81

http://szlabany24.pl/sterowanie_szlabanu_telefonem

Hlonda
osadnik
osadnik

Post autor: Hlonda » 15 wrz 2017, 20:14

Floyd pisze:
15 wrz 2017, 11:17
Nie mogą sprawnie wyjechać z garaży na "Zdrową", a dojazd do ronda (kilkadziesiąt metrów) zazwyczaj zajmuje co najmniej kilka minut, a niekiedy dłużej.

Druga sprawa to samochody jeżdżące przez Ostoję od strony Al. Rzeczypospolitej, które skutecznie utrudniają poranne wyjazdy do pracy.
Temat był dyskutowany na zebraniu właścicieli w kwietniu. Kilku właścicieli, jak widać skutecznie, przewidziało tą sytuację. Niestety argumenty nie znajdowały zrozumienia członka Zarządu wspólnoty. W konsekwencji w trakcie zebrania złożony został wniosek formalny o zwrócenie się do profesjonalnego podmiotu o opracowanie koncepcji parkowania na terenie osiedla uwzględniającej także ograniczenie przejazdu nieuprawnionych przez osiedle. Minęło 5 m-cy od zebrania, nie słychać, nie widać, żeby coś się działo w temacie.

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 15 wrz 2017, 16:53

Tak myślałam, że od razu pojwią sie komentarze o dowożeniu. Uspokajam. Czekamy na odbiór mieszkania w miasteczku, niestety do tego czasu musimy dowozić. Z własnej woli nie urządzalabym porannych wycieczek samochodowych dzieciom.

Dojazd do przedszkola droga Pamiętna jest niemożliwy. Baliśmy sie jadąc tamtędy suvem.

Dobrze, że nie pojawiamy sie tam przed 8

Awatar użytkownika
lukan
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: lukan » 15 wrz 2017, 14:30

Nie lubię ogrodzonych osiedli, ale od strony AL. RP trzeba pomyśleć o czymś w stylu http://szlabany24.pl/pl/p/FAAC-620-STD- ... MONTAZEM/4

jerroo
przybysz
przybysz

Post autor: jerroo » 15 wrz 2017, 13:45

A niejedna szkoła/przedszkole dojdzie w tej okolicy. Taki plan MPZP.

Łącznika do osi królewskiej też jakoś nie widać

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 15 wrz 2017, 11:17

Fragile pisze:
14 wrz 2017, 13:52
A w jakich godzinach jest taki dramat? Codziennie odwożę dzieci do przedszkola (dojeżdżamy z innej dzielnicy) i nigdy nie spotkałam korków na Zdrowej. Sa przed 8? Bo zazwyczaj jesteśmy około 8:30-9:00. Po południu 15-16 tez jest pusto
To co opisuje Karolina to codzienność mieszkańców Ostoi. Nie mogą sprawnie wyjechać z garaży na "Zdrową", a dojazd do ronda (kilkadziesiąt metrów) zazwyczaj zajmuje co najmniej kilka minut, a niekiedy dłużej. Największy problem jest w okolicach godziny 8:00.
Prosimy wszystkich radnych o interwencję. Oczywiście nie można zmusić rodziców, aby dowozili dzieci ul. Pamiętną, ale można ich do tego zachęcić, zapewniając odpowiedni stan tej ulicy...

Druga sprawa to samochody jeżdżące przez Ostoję od strony Al. Rzeczypospolitej, które skutecznie utrudniają poranne wyjazdy do pracy. Dodatkowo, wzdłuż nowego budynku stoją samochody (na pasie w stronę ronda), więc omijając je należy przepuścić samochody jadące w stronę Al. Rzeczypospolitej, czego niestety większość jadących nie robi, a na zwróconą uwagę jedna pani stwierdziła, że spieszy się do przedszkola. :evil:

PCet
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: PCet » 15 wrz 2017, 9:22

Z innej dzielnicy??? :-/

Sąsiadka nie dostała miejsca dla córki, a z okna mieszkania do furtki przedszkolnej ma może z 50m (z klatki może z 80m)... Jeździ na Gubinowską. Ja z kolei wożę na Ursynów, choć do przedszkola koło szkoły mam 200m.

Wiem, że nie ma rejonizacji, ale taka logistyka to jest Liiiiiiipaaaaa!

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 14 wrz 2017, 13:52

A w jakich godzinach jest taki dramat? Codziennie odwożę dzieci do przedszkola (dojeżdżamy z innej dzielnicy) i nigdy nie spotkałam korków na Zdrowej. Sa przed 8? Bo zazwyczaj jesteśmy około 8:30-9:00. Po południu 15-16 tez jest pusto

W przedszkolu na razie trwa jeszcze organizacyjny rozgardiasz, ale zdecydowanie nie dotyczy on dzieci. Dzieci sa na razie bardzo zadowolone.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 14 wrz 2017, 9:41

Od Zdrowej żadnego szlabanu nie będzie, bo to nie jest droga Ostoi Wilanów.

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 14 wrz 2017, 9:07

Problem wynika że stanu drogi od ul. Pamiętnej. Sześć dni temu zwracałem uwagę na ten problem - link
https://bip.warszawa.pl/NR/exeres/52FDD ... meless.htm
Furtka od Zdrowej stała się z tego powodu utrapieniem dla mieszkańców. Liczę na szybkie podjęcie działań. Zdrowa nie jest przejęta. Miało być inaczej.... Wyszło jak widać.

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 13 wrz 2017, 23:15

Bardzo proszę radnego mającego nick Tom o odpowiedź na pytanie dlaczego 3 miesiące temu na mój post odnośnie dojścia do przedszkola i dojazdu do niego wskazywał, iż nie będzie on się odbywał przez Zdrową? W chwili obecnej zarówno rano, jak i po południu nie jestem w stanie wyjechać spokojnie z własnego garażu!! To, jak miało być z tym dojazdem?!! Najpierw gadamy androny żeby się mieszkańcy nie bulwersowali, a później robimy co chcemy?!!! Jakim prawem?!!! Czy miasto już wykupiło drogę od Polnordu?!! Jeżeli nie, to będę optować za postawieniem szlabanów zarówno na wjeździe z Al. Rp, jak i od Zdrowej. To chore, że przez brak rozsądku (głupotę) jednych odpowiadali drudzy. I naprawdę w nosie mam, że to droga krótsza dla osób posyłających tam swoje dzieci. Jest chodnik, jest droga to proszę z nich korzystać.

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 13 wrz 2017, 23:04

Na FB można znaleźć, że brakuje 20 z 60 pracowników Przedszkola. Czy to prawda? Czy taka ilość personelu jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo, edukację itp?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”