La Clarte

ul. Oś Królewska (między ul.Sarmacką i Al.Rzeczypospolitej)
Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o.
CELEBORN
bywalec
bywalec

Re: La Clarte

Post autor: CELEBORN » 22 wrz 2015, 11:22

Niestety BI ma taką stronę internetową jaką ma i tyczy się to wszystkich jego inwestycji...na pewno wiele więcej można się dowiedzieć w ich biurze sprzedaży.Jest makieta (la clarte),mogą wydrukować plany mieszkań,rzuty pięter i plan hali garażowej oraz odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.Jeśli chodzi o drugi etap La Clarte to na tablicy informacyjnej budowy jest data zakończenia 30.11.2016.Mieli zacząć drugi etap we wrześniu,a zaczęli w czerwcu wiec są już trochę do przodu-reszta zależy od zimy.

Arkady

Post autor: Arkady » 22 wrz 2015, 9:54

Co Państwo sądzą o ich wiarygodności. Na stronie tylko piękne wizualizacje, mało maleńkich zdjęć z budowy i żadnego terminu zakończenia inwestycji. To samo z ich nową inwestycją Espace. Nie ma nawet dziury a prowadzą sprzedaż, na portalu z nowymi inwestycjami znalazłem termin 2 poł. 2016 !!! Jak to rozumieć ? Zaglądałem na stronę całkiem nieznanego w Warszawie developera a budującego na sąsiedniej działce, są harmonogramy, dużo zdjęć z budowy i podane ceny od razu. I kogo w takim razie wybrać?

Awatar użytkownika
docent Furman
przybysz
przybysz

Post autor: docent Furman » 01 lut 2015, 12:41

Opublikowano decyzję Prezesa UOKIK rozstrzygającą prowadzone postępowanie wobec Bougyues Immobilier Polska.

Kilka zakwestionowanych przez UOKIK zapisów w umowach deweloperskich z BI zostało zmienionych albo usuniętych, m. in. odnośnie:
- umieszczenia na elewacji budynku płachty reklamowej z logo BI,
- prawa dewelopera do zastosowania innych materiałów lub rozwiązań technicznych oraz do zmian konstrukcji i parametrów technicznych budynku i lokalu,
- zapisu, że nabywca utraci uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne, jeżeli nie zawiadomi dewelopera o wadzie w ciągu jednego miesiąca od dnia jej wykrycia, za pośrednictwem listu poleconego za potwierdzeniem odbioru.

Kto podpisał umowę deweloperską dotyczącą inwestycji La Clarte lub innych inwestycji Bouygues’a może się niebawem spodziewać pisma w sprawie aneksu do umowy.

Pełna treść decyzji:
http://www.uokik.gov.pl/decyzje_prezesa_uokik3.php

Rejestr klauzul niedozwolonych:
http://www.uokik.gov.pl/rejestr_klauzul ... onych2.php

Exception
przybysz
przybysz

Post autor: Exception » 06 sty 2015, 15:22

No ja akurat słyszałem dobre opinie od znajomych. :)

Awatar użytkownika
docent Furman
przybysz
przybysz

Post autor: docent Furman » 06 sty 2015, 12:47

Niekoniecznie. Wystarczy wpisać w googla "jakość Budimex".

Exception
przybysz
przybysz

Post autor: Exception » 06 sty 2015, 12:42

To dobra informacja. Dziękuje

Awatar użytkownika
docent Furman
przybysz
przybysz

Post autor: docent Furman » 06 sty 2015, 12:17

Budimex.

Exception
przybysz
przybysz

Post autor: Exception » 06 sty 2015, 8:41

Nikt nie ma pozytywnych skojarzeń z deweloperem?
Inwestycja mi sie podoba ze wzgledu na lokalizacje i rozkłady mieszkań ale nie miałem nigdy do czynienia z tym deweloperem.

Czy ktoś wie kto jest Generalnym Wykonawca tej inwestycji?

hhpg
przybysz
przybysz

Post autor: hhpg » 10 gru 2014, 13:12

Też bym uważał na tego dewelopera. Kupowałem od nich mieszkanie i byłem bardzo niezadowolony. Ja wiem, że generalnie wszyscy są bardzo mili tylko do momentu sprzedaży, ale to, co robi BI przechodzi wszelkie granice. Typowa francuska firma, czyli buta i arogancja. Po podpisaniu umowy brak kontaktu z tzw. opiekunem klienta, zmiana rodzaju materiałów wykorzystywanych do budowy. Jeśli chodzi o same mieszkania. Moje główne zastrzeżenie to fatalna akustyka. Dodatkowo też wiele błędów jeśli chodzi o części wspólne (np. odwodnienie).

Awatar użytkownika
docent Furman
przybysz
przybysz

Post autor: docent Furman » 09 gru 2014, 20:46

Warto, to przede wszystkim zapoznać się z postanowieniem o wszczęciu postępowania wyjaśniającego wobec Bouygues Immobilier Polska przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

http://www.speedyshare.com/YzPmj/Postan ... IK.pdf.pdf

Po wejściu w link środkowy przycisk Slow Download.

Awatar użytkownika
mrfryta
przybysz
przybysz

La Clarte

Post autor: mrfryta » 02 gru 2014, 0:34

Witam,

Jakieś opinie o tej inwestycji? Warto inwestować w nią pieniądze? Warto w niej zamieszkać?

Z góry dziękuję za odp.

ODPOWIEDZ

Wróć do „La Clarte”