Poranne korki

ul.Hlonda / Al.Rzeczypospolitej
Fadesa Prokom
pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Re: Poranne korki

Post autor: pntb » 31 gru 2017, 16:22

Nie wyobrażam sobie, by mogła stanąć kolejna placówka edukacyjna koło nas bez tego.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 31 gru 2017, 7:48

Chyba że miasto ją przejmie wraz z przedłużeniem do Osi Królewskiej.

jerroo
przybysz
przybysz

Post autor: jerroo » 30 gru 2017, 22:06

Droga wewnętrzna zawsze jest podporządkowana. Nawet bez trójkąta żółtego.

Że nigdy nie będzie główną do miastowej Hlonda

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 30 gru 2017, 21:50

Bardzo dobry pomysł, choć nie musi ograniczyć ruchu przez osiedle (może zwiększyć się na "Zdrowej" jeśli kierowcy pojadą wokół budynków 10, 10a,b, itd). Chyba jest też mało realny, skoro droga "wewnętrzna" jest miejska, a "Zdrowa" niewiadomo jaka. Spróbować oczywiście można i warto.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 30 gru 2017, 18:53

Dużo lepszy pomysł. I jeszcze tańszy i mniej kłopotliwy.

PawelB
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: PawelB » 30 gru 2017, 11:32

Tak się zastanawiam czy na początek nie lepiej zawalczyć o zmianę organizacji ruchu na styku Zdrowej z naszą drogą wewnętrzną? Jakby zabrać pierwszeństwo z drogi wewnętrznej to przejazd przez osiedle będzie mniej atrakcyjny i wyjazd z bloków przy Zdrowej łatwiejszy.

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 28 gru 2017, 23:50

Czy wiadomo kiedy koncepcja "oszlabanowania" ma powstać?

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 28 gru 2017, 7:12

Trzymamy zatem kciuki i dziękujemy za wykonywaną pracę!

Awatar użytkownika
wawra
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: wawra » 28 gru 2017, 0:49

Hlonda pisze:
21 gru 2017, 19:43
yav pisze:
21 gru 2017, 15:31
I jeszcze może pytanie rzucone w przestrzeń: czemu od jakiegoś czasu nie ma ani Wawry ani Luxdomu na forum?
Ciekawe pytanie, chyba do innego wątku.
Kogoś zgubiłeś. Staszek gdzie jesteś?
Stracili chęci, motywację, zapał, energię?
Zapomnieli, że powołani zostali do Zarządu Wspólnoty i Rady Właścicieli m.in. po to by organy te i Wspólnota działały transparentnie?
...nie zapomnieli, pracują, publikują, można poczytać: http://www.e-wilanow.pl/forum/ostoja-ra ... 03#p109603

...osiedle wielkie, oczekiwań i wniosków mnóstwo, pracy więc nie brakuje, energii i chęci jeszcze starcza...jeszcze...

Awatar użytkownika
wawra
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: wawra » 28 gru 2017, 0:38

ky123
przybysz
przybysz

Post autor: ky123 » 23 gru 2017, 21:13

Cześć wszystkim,

jestem bardzo za tym, aby ograniczyć przejazd przez osiedle tym, którzy ignorują zakaz i jadą na skróty. Szlaban od Rzeczpospolitej od 7:00 do 9:00 wydaje mi się bardzo dobrym pomysłem. 10 min stania na Zdrowej, aby w ogóle opuścić osiedle, to jednak dużo za dużo.

Poza tym myślę, że niestety korki na wyjeździe ze Zdrowej w dużej mierze generuje też szkoła brytyjska, a z tym nic nie zrobimy. W tygodniu przed świętami przy wyjeździe było podejrzanie luźno. Myślę, że to nie przez to, że ludzie już pobrali wolne (to pewnie też, ale wg mnie w mniejszym stopniu), ale dlatego, że szkoła brytyjska już miała wolne.

Bardzo mnie ciekawi, czy będzie luźniej na rondku po otwarciu przejazdu Korbońskiego/Rosnowskiego. Być może to mylne wrażenie i nałożyły się na to urlopy ludzi przed świętami, ale miałam wrażenie, że w dniu otwarcia i dzień później naprawdę było luźniej na rondku, a na Hlonda nie było korka. Bardzo liczę na to, że sporo ludzi zamiast Hlonda wybierze tę nową drogę.

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 22 gru 2017, 23:51

pntb pisze:
21 gru 2017, 17:46
Szlaban nie spowoduje zmniejszenia ruchu, a tylko dystrybucję przez jeden wjazd od strony ronda Sapiehy. Czy jadący rano kurier ominie osiedle? Pójdzie na piechotę? Nie, wjedzie od drugiej strony. Wszyscy wjadą i tak. Tylko problem będzie wyłącznie na głowie Hlonda 10.
Wjadą wszyscy, z wyjątkiem tych, którzy osiedle traktują jako skrót. Rzecz w tym, że samochody wjeżdżające na osiedle od strony ronda stanowią mniejszy problem (muszą przebić się przez Hlonda i rondo). Problemem dla mieszkańców m.in. Hlonda 10, którzy wyjeżdżają z osiedla ul. "Zdrową", jest zwiększony ruch (w dużej mierze "tranzytowy") na mającej pierwszeństwo drodze wewnętrznej (przy sklepach, m.in. Żabce). To właśnie te samochody najbardziej utrudniają poranny wyjazd z osiedla.

Co do ceny - nie mam pojęcia. Wiem jednak, że w samym Wilanowie szlabanów jest pewnie kilkadziesiąt, a w Warszawie zapewne setki i obsługują one wielokrotnie mniejsze wspólnoty niż nasza. W przeszłości mieszkałem na małym, zamkniętym osiedlu z kilkoma szlabanami. Koszt związany z ich utrzymaniem czy wymianą nigdy nie stanowił problemu, który prowokowałby dyskusję pomiędzy mieszkańcami.

Ja nie twierdzę, że jest to dla nas jedyne możliwe rozwiązanie. Zależy mi natomiast na ucywilizowanie porannych wyjazdów do pracy i denerwują mnie mieszkańcy sąsiednich wspólnot, którzy masowo łamią zakaz wjazdu na teren OW.

Hlonda
osadnik
osadnik

Post autor: Hlonda » 21 gru 2017, 19:43

yav pisze:
21 gru 2017, 15:31
I jeszcze może pytanie rzucone w przestrzeń: czemu od jakiegoś czasu nie ma ani Wawry ani Luxdomu na forum?
Ciekawe pytanie, chyba do innego wątku.
Kogoś zgubiłeś. Staszek gdzie jesteś?
Stracili chęci, motywację, zapał, energię?
Zapomnieli, że powołani zostali do Zarządu Wspólnoty i Rady Właścicieli m.in. po to by organy te i Wspólnota działały transparentnie?

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 21 gru 2017, 18:16

Nie, była wypowiedziana do osoby, która uznała, że liczenie kosztów jest nieistotne. Jest. Jak wszystkiego, na co miałaby łożyć wspólnota. Szlaban z obsługą (bo nie obejdzie się bez niej) to wcale nie jest tanie rozwiązanie.
Poszedłem na skróty, nie cytowałem, bo w tej wersji forum cytowanie przy pisaniu z telefonu jest bardzo niewygodne.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 21 gru 2017, 17:47

Jeśli wypowiedź o lekceważeniu była skierowana do mnie, to zapewniam że nie lekceważę. Po prostu nie opowiedziałem się jeszcze po żadnej ze stron, więc nie chcę się zań wypowiadać :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostoja Wilanów”