Znalezione wyniki: 3644

autor: YOGItheBEAR
dzisiaj, 0:12
Forum: Miasto żyje...
Temat: Reprywatyzacja, prezydentura HGW i tematy z tym związane
Odpowiedzi: 87
Odsłony: 8527

Re: Reprywatyzacja, prezydentura HGW i tematy z tym związane

Nie uważam, że to była zła prezydentura. Na pewno się wypaliła, dobrze, że się kończy, ale szkoda, że w aurze skandalu. Na kolejną kadencję chciałbym nie tyle politycznego spadochroniarza lub karierowicza, co człowieka z wizją dla Miasta. Niestety - wydaje się to dziś marzeniem ściętej głowy.
dzisiaj, 0:04
Forum: Gastronomia
Temat: Castello, Wiertnicza 96
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 218

Re: Castello, Wiertnicza 96

Robiliśmy tam komunię parę lat temu i byliśmy zadowoleni. Potem robili znajomi i byli mocno rozczarowani. Polecam sprawdzić lokal i samodzielnie podjąć decyzję.
wczoraj, 12:23
Forum: Miasto żyje...
Temat: Reprywatyzacja, prezydentura HGW i tematy z tym związane
Odpowiedzi: 87
Odsłony: 8527

Re: Reprywatyzacja, prezydentura HGW i tematy z tym związane

Oczywiście - reprywatyzacja co do zasady powinna być rozwiązana w drodze odpowiedniej ustawy. Wbrew ostrej nagonce mam poczucie, że winowajców trzeba szukać raczej w Alejach Ujazdowskich niż przy Placu Bankowym. Ratusz winien jest oczywiście oportunizmu w zaistniałej sytuacji, ale to brak centralneg...
19 paź 2017, 12:28
Forum: Rekreacja i zieleń publiczna
Temat: Nowy park w Wilanowie
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 6928

Re: Nowy park w Wilanowie

Darmal, napisałem co napisałem w kontekście infrastruktury właśnie, a nie transferów socjalnych. Nomen omen - transfer socjalny to też transfer - świętego spokoju do "bogatych". Konserwuje system, który daje im bogactwo i zapobiega rewolucji... ;)
18 paź 2017, 10:34

Myślę, że licytowanie się tym, kto więcej podatku płaci jest bez sensu, bo idea podatków jest taka, że mają wyrównywać różnice, a nie wracać bezpośrednio do tych co zapłacili. Dlatego mnie osobiście dziwi (choć oczywiście także cieszy) fakt, że przebudowuje się ulice i chodniki w Miasteczku Wilanów ...
17 paź 2017, 16:30
Forum: Komunikacja publiczna
Temat: Tramwaj do Wilanowa
Odpowiedzi: 579
Odsłony: 76045

Re: Tramwaj do Wilanowa

bierute, północ Ci się pomyliła... Al.Krakowska jest na zachód od Wilanowa. Zgadzam się jednak w całej rozciągłości, że niesamochodowe połączenie WWW (Wawer-Wilanów-Włochy) byłoby bardzo przydatne. Miasto zdając się w tym zakresie na POW ewidentnie kapituluje przed dominacją samochodów osobowych na ...
17 paź 2017, 16:15
Forum: Kultura, sport i edukacja
Temat: Kolejna szkoła podstawowa w MW
Odpowiedzi: 92
Odsłony: 9145

Re: Kolejna szkoła podstawowa w MW

Boisko szkolne musi być ogrodzone, ale szkoła może mieć fasadę otwartą na ulicę. Grodzenie budynku wokoło to relikt związany ze stawianiem szopy w polu - żeby cieć mógł spokojnie obejść dookoła...

Przyłączam się do braw za otwartą architekturę nowej szkoły prywatnej.
16 paź 2017, 10:58

Powsinek, akurat ostrzeliwanie mnie "ze szkoły", to kiepski pomysł. Nie będę tu streszczał swoich poglądów w tym temacie - są dostępne w stosownym wątku, ale jestem jedną z tych osób, które właśnie wskazują, że ładowanie na siłę środków w miejsce, gdzie ich efektywność ze względu na ceny gruntów będ...
15 paź 2017, 10:22

Nie jestem uprzedzony do nikogo. Po prostu wskazuję, że wpisanie czegoś do planu ma się nijak do aktualnej aktywności inwestycyjnej. Zaś nie wpisanie - ma wpływ na przyszłe możliwości. A zamieszkałem w Wilanowie Zachodnim, bo tu właśnie jest większość infrastruktury...
15 paź 2017, 10:15
Forum: Funkcjonowanie serwisu
Temat: W trosce o wolność słowa
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 316

Re: W trosce o wolność słowa

Nie. Nie jesteś. Każdy odpowiada za siebie.
14 paź 2017, 14:59
Forum: Infrastruktura drogowa
Temat: Parkowanie w MW
Odpowiedzi: 464
Odsłony: 59841

Re: Parkowanie w MW

Dziś byli i lepili... ;)
14 paź 2017, 14:53
Forum: Funkcjonowanie serwisu
Temat: W trosce o wolność słowa
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 316

Re: W trosce o wolność słowa

mvoiture, nie chodzi o przekonania - wszyscy są mile widziani. Chodzi o metody.
13 paź 2017, 23:12

Oczywiście, że się nie podoba. Jest do bani. Tylko, że to najlepsze co mamy... ;)
13 paź 2017, 15:46

W pełni zgadzam się z Yogim, że opowiadanie o grabieży dokonywanej na właścicielach działek pod ewentualnym, przyszłym parkiem, jest w zależności od opowiadacza: a) biadoleniem (żeby nie powiedzieć dosadniej), b) sprzeciwem dla samego sprzeciwu (jakiś argument zawsze się znajdzie, no przecież nie m...
13 paź 2017, 15:31
Forum: Komunikacja publiczna
Temat: Tramwaj do Wilanowa
Odpowiedzi: 579
Odsłony: 76045

Re: Tramwaj do Wilanowa

Kłopot w tym, że metro na Wilanowskiej już się zatkało, więc ZTM nie chce tam więcej pasażerów...

Rozwiązaniem byłoby dopiero dociągniecie linii z Wilanowa do Służewca Przemysłowego (Mordor). Wówczas część pasażerów, którzy jadą dziś do Wierzbna, wysiadłaby wcześniej robiąc miejsce dla "nowych".

Wyszukiwanie zaawansowane