Kradzieże i włamania

Obszar wschodnich, nadwiślańskich rubieży Wilanowa
Awatar użytkownika
Pietro
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: Kradzieże i włamania

Post autor: Pietro » 24 sty 2018, 16:15

Piotr Mikucki pisze:
16 sty 2018, 8:25
.... Komendant zapewnił, że okolica jest bezpieczna...
Niestety tak było kiedyś, teraz to już inna rzeczywistość.Czyżby d...a zmiana? :)

baart
osadnik
osadnik

Post autor: baart » 21 sty 2018, 15:38

dużo włamań, o których słyszałem było w środku dnia

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki
radny (do 3 postów dziennie)
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: Piotr Mikucki » 16 sty 2018, 8:25

Parę lat temu były próby utworzenia oddziału policji w Wilanowie, ale z powodu braku etatów budynek przy ulicy Lentza nie został przejęty przez Policie.

Na Komisji Spraw Społecznych, Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego w 2017 roku zgłaszałem problem kradzieży na terenie Zawad Komendantowi Policji odpowiedzialnemu za bezpieczeństwo w Wilanowie. Odpowiedź Policji była taka, że mundurowi znają problem i będą starali się wysłać więcej patroli w nieoznakowanych samochodach uzbrojonych w noktowizor.
Jednocześnie Komendant zapewnił, że okolica jest bezpieczna, ponieważ dużo policjantów kupiło w okolicy mieszkania i maja zwracać uwagę na dziwne zachowania.

baart
osadnik
osadnik

Post autor: baart » 15 sty 2018, 19:54

Trzebaby sprawdzić na Policji, ale od kiedy ja mieszkam, ponad 10 lar, to słyszę regularnie o kradzieży samochodu (również zza bramy) i włamaniu.
Sam doświadczyłem nie do końca udanego włamania - wprawdzie złodzieje dostali sie domu ale włączyli alarm, i zaplątali w zasłonę za którą było dużo rzeczek, narobili hałasu i w tym momencie wróciła moja żona wiec uciekli

Awatar użytkownika
andrew
przybysz
przybysz

Post autor: andrew » 13 sty 2018, 13:32

Jedno z osiedli na Sytej miedzy Zasciankową a Jara.
Znajomi ktorzy mieszkaja na Jarej i w Sadach Wilanowskich maja maja podobne obserwacje.

majoman
przybysz
przybysz

Post autor: majoman » 13 sty 2018, 12:39

A które to osiedle?

Awatar użytkownika
andrew
przybysz
przybysz

Kradzieże i włamania

Post autor: andrew » 13 sty 2018, 12:02

Witam

Mieszkam na Zawadach od 11lat i w ostatnich miesiącach lawinowo wzrosła liczba kradzieży i włamań.

Tylko na naszym niedużym osiedlu (ok 16 adresów, bliźniaki i szeregowce w samym sercu Zawad) od czerwca 2017 skradziono dwa samochody. Najpierw skradziono samochód z pod domu za brama osiedla ale w tym tygodniu złodzieje ukradli samochód z zaparkowany za brama osiedla i za brama szeregowca. W ostatnich miesiącach odnotowaliśmy kilka włamań do domów. Kradzieże akcesoriów samochodowych (kołpaki, dekle, lusterka itd) sa na porzadku tygodniowym.

Przyrost jest szokujacy. Jeszcze w 2015 roku w całym Wilanowie skradziono zaledwie 30 samochodów.

Zastanawiam sie jak mozna wywrzeć skuteczna presję na władze dzielnicy w sprawie otwarcia komisariatu albo chociaż posterunku. W chwili obecnej bezkarność zlodzieji bierze sie min z niedostatecznej obecności policjantów na osiedlach dzielnicy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawady i Kępa Zawadowska”